Zdroj: Wikipedie.org

Saúdskoarabský soud ve čtvrtek vyřkl rozsudky nad čtrnácti osobami, které byly shledány vinnými ve věci plánování útoků na americké cíle v sousedním Kataru. 

Provinilci půjdou do vězení na dobu od půl roku do třiadvaceti let.

Jen o den dříve bylo odsouzeno dalších 13 lidí včetně dvou cizinců, Afghánce a Katařčana. Ti měli chystat akce proti americkým a saúdským armádním cílům v Kataru a Kuvajtu.

Od roku 2011 se v Saúdské Arábii terorizmem zabývají zvláštní soudy, od letošního března pak královský výnos stanoví až dvacetiletý trest vězení pro ty, kdo se přidají k zahraničním “teroristickým skupinám”. To se týká především těch občanů Saúdské Arábie, kteří nyní bojují v Sýrii a v Iráku.

Saúdskoarabská vláda je známa svým nekompromisním postojem vůči islamistům a všestrannou podporou USA. Její spojenectví se západními mocnostmi ji však zároveň pro mnohé saúdské občany činí nedůvěryhodnou. Jde o dlouhodobou tendenci (již v roce 1979 islamističtí kritici  režimu obsadili Velkou mešitu v Mekkce a Saúdská Arábie tehdy na pomoc povolala americké protiteroristické komando), projevující se nyní další podporou dosud nezdiskreditovaným islamistickým hnutím v zahraničí.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Připojte se k Maratonu psaní dopisů

Další článek

​Spojené státy žádají rychlé vyšetření smrti mladého Palestince