Holešovické výstaviště je oblíbeným místem na pořádání festivalů. A pouhý týden po zmiňovaném Respect festu se koná Prague Metronom festival. Další ročník setkání vynikajících hudebníků a uskupení z České republiky i zahraničí. A své zástupce má i Izrael. Stále populárnější zpěvačka Ester Rada a trio Garden City Movement.

 

Prague Matronom festival

Letos bude teprve druhý ročník, ale už ten první ukázal, že kvalitní open  -air festival je pro pražské publikum nezvykle lákavou záležitostí. Kromě mnoha výhod je potřeba zmínit taky to, že organizátoři ani loni neponechali nic náhodě. Výborná organizace programu i služeb byla taky jednou z domén, díky které se letošní ročník těší další velké vlně zájmu. Letos do Prahy zavítá Sting, zpěvačka Shells a mnozí další. Z tuzemských interpretů je sázku na jistotu zpěvačka Lenny, Monkey Business nebo Ewa Farna tentokrát společně s jazzovým muzikantem Davidem Dorůžkou. Izrael má zástupce rovnou dva. Zpěvačku Ester Radu a kapelu z Tel Avivu Garden City Movement. Celkem čtyři scény ožijí během pátku a soboty.

 

Ester Rada

Hned první den bude patřit zpěvačce původem z Etiopie. Její rodiče přišli do Izraele díky operaci Moses v roce 1984. Před hladomorem bylo tehdy z uprchlického tábora v Súdánu zachráněno na 8000 etiopských židů.  Dostalo se ji plnohodnotné židovské výchovy i vzdělání. Rodiče se rozvedli, když byla ještě malá. A ona se společně s matkou přestěhovala do městečka Netanja nedaleko Tel Avivu. Tady se setkala se svými vrstevníky, kteří holdovali nejrůznějším hudebním stylům. V hudbě se zdokonalovala taky během svého pobytu v armádě. Byla členkou kapely IDF. Funky, rap, ale i náboženské písně. V současné tvorbě právě z těchto vlivů čerpá nejvíc. V roce 2013 vydala svoje první EP a dostala se rychle na žebříčky hitparád nejen v Izraeli, ale taky Evropě a Spojených státech. Její charismatický hlas a kapela poskládaná z vynikajících muzikantů. Cesta, jak se dostat rychle do středu pozornosti. Věnuje se taky herectví a má za sebou dokonce několik filmových a seriálových rolí. V současné době pracuje na své druhé desce a volný čas věnuje svému malému synkovi Pele.

Na Metronome festival Prague v pátek 23. června v 19.30 – Metronome stage

 

Garden City Movement

Trio hudebníků původem z Tel Avivu. Zaměřují se hlavně na electro – indie, které míchají s tanečními rytmy i retrem. Fungují od roku 2013. A každý z nich už má poměrně bohaté hudební zkušenosti. Společně hrají čtyři roky. Spolupracují s nahrávacími společnostmi v Nizozemsku, Německu a Rakousku, ale teprve na festival Metronome přivezou své plnohodnotné CD. Do té doby posluchače spíš napínali. Jednotlivé songy vydávali postupně. Buď na internetu nebo na EP. I přes to se jim ale podařilo upoutat pozornost organizátorů mnohých evropských hudebních festivalů. Do Česka zamíří vůbec poprvé, ale už teď se dá očekávat, že to asi nebude jejich poslední návštěva. Koncertní seznam mají pořádně naplněný.

Na Metronome festival Prague v pátek 23. června ve 20:30 – Moon stage

Metronome festival Prague – Výstaviště Praha Holešovice – 23. – 24. června

https://www.metronomefestival.cz/cz/

 

(www.timesofisrael.com)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Respect festival v Holešovicích. Rapovat bude dcera rabína Victoria Hanna

Další článek

Izrael ve Varech. Filmy hlásají právo na lásku a šťastný život