Zdroj: globalresearch.ca

Izraelské úřady udělily norskému lékaři doživotní zákaz vstupu do pásma Gazy. 

Sedmašedesátiletý vedoucí anestezilog Mads Gilbert z univerzitní nemocnice v severním Norsku strávil letos v létě dva měsíce prací v palestinské nemocnici Shifa, kde ošetřil více než jedenáct tisíc zraněných. V říjnu se do Palestiny znovu vracel, aby v práci pokračoval, ale na hranicích zjistil, že se mezitím stal nežádoucí osobou.

“Když jsme se vrátili na hraniční přechod Eretz, izraelští vojáci mi řekli, že do Gazy nemůžu,” popisuje Gilbert, který má s misemi na místech ozbrojených konfliktů třicetiletou zkušenost. On sám předpokládá, že za vágním zdůvodněním “z bezpečnostních důvodů” se skrývá nelibost nad jeho kritikou Izraele. Vloni v červenci totiž v médiích otevřeně popisoval extrémní podmínky, za nichž v Gaze musel ošetřovat nemocné.

Případu se ujala norská ambasáda v Tel Avivu, která žádá Izrael, aby své rozhodnutí přehodnotil, neboť situace v Gaze je nadále složitá a v místě je zapotřebí zdravotnických pracovníků.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Mickey Mouse mezi Araby

Další článek

Havel nebyl černobílý