Zdroj: Ari

Je to nyní (v posledních dvou třech měsících) už téměř učebnicový příklad toho, co se podle velmi podobného scénáře opakovaně děje na mnoha místech v USA. Manželům Evelyn a Donaldovi Knappovým, kteří pečují o svatební kapli v městě Coeur d’Alene ve státě Idaho, hrozí trest vysoké finanční pokuty, nebo dokonce odnětí svobody za to, že v této svatební kapli odmítli sezdávat páry stejného pohlaví, tedy jasněji řečeno, odmítli organizovat a uzavírat (legalizovat) homosexuální sňatky. Donald Knapp je v Coeur d’Alene pastorem jedné z lokálních protestantských církví a již před řadou let vybudoval se svou manželkou kapli, která je k dispozici mnoha lidem (nejen členům církve, v níž Donald slouží jako pastor) k uzavírání sňatků. Podobná praxe poskytování svatebních služeb (= různých – i nenáboženských – svatebních agentur – pozn. red.) je v USA celkem běžná a velmi oblíbená. Kaple, kterou Evelyn a Donald vybudovali z kdysi nevábné budovy, byla tehdy zaregistrována na základě stanov předložených úřadům státní správy a samosprávy. Z těchto stanov vyplývá, že provozovatelem kaple je „…náboženský spolek, který poskytuje služby spojené s uzavíráním sňatků mezi jedním mužem a jednou ženou, jak je manželství definováno v Bibli“.

Nyní však představitelé města tvrdí, že kaple, která poskytuje výkon takzvané veřejné služby (vykonává stejnou službu jako státní instituce), musí dodržovat zákony státu Idaho a že stát Idaho vydal v roce 2013 zákon, který obecně zakazuje diskriminaci na základě sexuální orientace. Tento antidiskriminační zákon se týká záležitostí bydlení, zaměstnání a dostupnosti veřejných zařízení (= možnosti užívat zařízení veřejné služby). Po stížnostech podaných městské správě v  Coeur d’Alene ze strany gay komunity na pastora Knappa, který dal jasně najevo, že v jím spravované kapli sňatky homosexuálů neumožní, řekl městský prokurátor Warren Wilson, že jakákoliv svatební kaple, která odpírá ve svých prostorách právo na sňatek párům stejného pohlaví, je teoreticky přestupníkem antidiskriminačního zákona.

Reverend Donald Knapp však svůj odpor k homosexuálním sňatkům nevzdává a brání se. Společně s organizací Alliance Defending Freedom proti výkladu městské správy a prokurátora Warrena Wilsona podal žalobu k Nejvyššímu soudu Spojených států amerických. Tento soud je oprávněn rušit neústavní zákony (vzniklé v jednotlivých státech unie v rozporu s federální ústavou) a akty státní moci (podobně jako Ústavní soud České republiky – pozn. red.) a měl by být tedy strážcem ústavnosti v USA. Pastor Knapp ve své žalobě poukazuje na to, že v USA i přímo ve státě Idaho je řada svatebních agentur, které homosexuální sňatky uzavírají, a že se homosexuálové tedy s žádostí o svatební služby mohou obrátit tímto směrem, kde budou vítáni, a že tedy mají možnost své sňatky bez problémů uzavřít jinde, a tudíž nejsou diskriminováni. Pastor Knapp však také říká, že stanovy svatební kaple, kterou se svou manželkou spravuje, jasně definovaly již při budování této kaple, za jakých podmínek bude možné sňatek v této kapli uzavřít, a že tyto stanovy jejich kaple byly definovány na náboženských základech, což v té době městské úřady respektovaly, takže nyní městské úřady zaprvé porušují ústavou USA zaručenou svobodu vyznání, protože provozovatele kaple nutí jednat v přímém rozporu s jejich svědomím a jejich vírou, a zadruhé  -dodává pastor Knapp-, že retroaktivita práva by v demokratickém státě neměla být přípustná, tedy že by stát neměl měnit principy (v tomto případě základní stanovy určující využívání kaple), které původně schválil. Při současném složení Nejvyššího soudu Spojených států amerických můžeme my všichni stále ještě doufat ve vítězství zdravého rozumu a zachování svobody víry, neboť soud je těsnou většinou doposud složen z konzervativních soudců jmenovaných do funkcí ještě prezidenty Reaganem a Bushem starším i Bushem mladším. Ovšem proti těmto pěti konzervativním soudcům (předseda soudu John G. Roberts a soudci Antonin Gregory Scalia, Anthony Kennedy, Clarence Thomas a Samuel Alito) stojí již dnes čtyři soudci (Ruth Bader Ginsburg, Stephen Breyer, Sonia Sotomayor a Elena Kagan) jmenovaní Clintonem a Obamou, kteří jsou všichni známí svými pro-gay názory, a neprovdaná a bezdětná Elena Kagan je navíc známá svými úzkými vazbami na představitele sdružení Anti-Defamation League, jež je mimo jiné pověstné i pro-gay aktivitami a mediálními útoky proti konzervativním křesťanům. Stačilo by nyní, aby jeden z pěti soudců z konzervativní skupiny zemřel nebo ze zdravotních důvodů odešel do důchodu během současného Obamova volebního období, a Obama pak najmenuje soudce vykonávajícího jeho politickou linii a svoboda víry v USA bude vážně ohrožena, protože ztratí svého posledního pozemského (lidského) ochránce proti zákonům a nařízením, které tuto svobodu víry v posledních letech v USA opakovaně ohrožují.

Bývalý vysoce postavený newyorský policejní důstojník Tony Perkins, který dnes stojí v čele washingtonského ústředí křesťanské organizace Family Research Council, se domnívá, že takové útoky, jako je ten na reverenda Knappa, jsou testovacím balónkem, co vše americká společnost vlastně snese. Tony Perkins říká, že nejde jen o to odstranit pastory a kněze, kteří odmítají uzavírat homosexuální sňatky, ale jde o to změnit radikálně myšlení občanů USA. Té změně má sloužit i úřední zastrašování křesťanských duchovních, jako se to stalo například ve městě Houston, které je nejlidnatějším městem státu Texas, zde se totiž pět pastorů na svých shromážděních postavilo na obranu pastora Knappa. Co to je pět pastorů na 2.000.000 obyvatel města nebo na 5.000.000 obyvatel celé metropolitní správní oblasti? Dokáže jeden pastor ovlivnit 400.000 lidí, nebo dokonce 1.000.000 lidí? Jak nejistá si svou pravdou musí být městská administrativa Houstonu, když těchto pět pastorů úředně vyzvala, aby změnili rétoriku svých kázání o homosexualitě a genderové identitě… Co by nás však mělo děsit je už samotný fakt, že úřady státní správy a samosprávy chtějí duchovním nařizovat, jak mají kázat. V komunistických státech jsme zažili praxi, že duchovní museli úřadům oznamovat, co budou kázat, a úřady obsah kázání ovlivňovaly – tedy cenzurovaly, to byla praxe, kterou jsme nazývali totalitní, a režim, který takovou praxi používal, se nazýval totalitou. Spolu s americkou demokracií jsme tehdy i v rámci hnutí podzemní církve ve střední a východní Evropě usilovali o svržení takové totality. Totalitu provází i jiné nešvary než jen cenzura kázání, a to například udávání, fízlování – tedy sledování a evidování toho, co kdo říká a co si kdo myslí. Fízluje dnes stát Američany? Nebo homo-lobby a gay aktivisté sledují křesťany a pak je udávají úřadům? Co z toho je horší? Neslyšíme trávu růst, úřední rozhodnutí nevznikají bez informovanosti úřadů, zvláště když se týkají toho, co se říká v neděli z kazatelny. Ovšem nejde jen o kazatele a kněze, vzpomeňme si třeba na případ Eich.

Světoznámý programátor Brendan Eich je tvůrce skriptovacího jazyka JavaScript, letos v březnu byl jmenován generálním ředitelem (chief executive officer) Mozilla Corporation a záhy nastalo mediální peklo. Čím tak hrozným se Eich vlastně provinil? Kdysi podpořil zákaz svateb gayů v Kalifornii. Eich podle dostupných informací nikdy homosexuály neurážel, dokonce se ani proti homosexualitě jako takové veřejně nevyslovoval, jen si prostě myslel, že sňatky gayů kalifornská společnost nepotřebuje. Proto v roce 2008 věnoval 1000 dolarů (což byla při jeho měsíčních příjmech naprosto zanedbatelná částka) na podporu iniciativy Proposition 8. Tato občanská iniciativa usilovala o prosazení kalifornského ústavního dodatku, který definoval manželství jako svazek mezi mužem a ženou (obdobný zákon existuje v Evropě například na Slovensku – pozn. red.). Tento názor, že manželství je svazek mezi mužem a ženou, nakonec podpořili Kaliforňané v referendu, takže svobodná vůle lidu demokraticky rozhodla, a takto definovaný ústavní dodatek prošel. O šest let později, když se Brendan Eich dostal do významné manažerské funkce, někdo mediálně vytáhl informaci o jediném finančním daru, a na základě této informace byla proti němu nastartována nenávistná kampaň. Petici požadující Eichovo odvolání podepsalo do konce března 2014 (tedy za necelý měsíc) téměř 70.000 signatářů. Některé nezávislé vývojářské skupiny vyděsila mediální kampaň proti Eichovi natolik, že raději veřejně oznámily dočasné ukončení spolupráce s Mozillou. Firmu následně také významně poškodil bojkot ze strany internetové seznamky OkCupid, která svým uživatelům zablokovala přístup z prohlížeče Firefox a doporučila jim používat konkurenční prohlížeče – to už nebyla jen mediální kampaň, to byla snaha o materiální poškození firmy; proto počátkem dubna Eich z funkce odstoupil a odstoupil také z představenstva Mozilla Foundation, jejímž významným finančním přispěvovatelem dlouho byl. My, kdo jsme prošli zkušeností s totalitními praktikami, se musíme ptát: To si někde nějaká gay agentura vede na lidi záznamy? To homo-lobby sleduje veřejně činné osobnosti a dělá si u jejich jmen pomyslné černé puntíky, když se nechovají a neuvažují tak, jak se to homo-lobby líbí? Jak jinak si vysvětlit fakt, že informace o jedné jediné nevýznamné platbě, ovšem od významného a bohatého člověka nezůstala přehlédnuta a naopak ve vhodné chvíli byla vytažena na mediální světlo. Homo-lobby zaútočila na Eicha kvůli jeho soukromému názoru na homosexuální sňatky. Gay aktivisté Eichovi vyčítali, že jeho postoje jsou „neslučitelné s filosofií svobodného softwaru“, který Mozilla reprezentuje. Není to zvrácené? Mediální korektnost zasadila Eichovi společensky smrtelnou ránu jen proto, že měl nějaký názor, jen proto, že si dovolil něco myslet, a tuto mediální popravu spáchali s absurdním argumentem, že Eichovo svobodné myšlení přece není slučitelné s „filosofii svobodného softwaru“.

Prezident washingtonského ústředí Family Research Council Tony Perkins říká, že současné opakované administrativní a mediální útoky na křesťanské kazatele a kněze jsou signálem k zahájení velké lovné sezóny, podle jeho názoru jde nyní o to provést zásadní revizi náboženských svobod a práv zákonných občanů v těch unijních státech USA, v nichž se ke křesťanství dohromady hlásí 98% legálních obyvatel (tedy v těch státech, kde představují doposud v jejich obyvatelstvu křesťané majoritu). Co se tedy stane a z pohledu soudobé vládní administrativy musí stát? Jedním krokem je úřední a mediální zastrašování, druhým krokem je propouštění ze zaměstnání ve státním sektoru. Z diplomatických služeb jsou například propouštěni lidé, kteří se odmítají jako pracovníci amerických ambasád různě po světě účastnit všelijakých homosexuálních pochodů a homosexualitu podporujících veřejných akcí. „Zajímavý“ je třeba plán, který vymyslel demokratický senátor Patrick Leahy a ve kterém navrhuje, aby američtí občané mohli pro své homosexuální partnery (a to dokonce i ti američtí občané, kteří dlouhodobě žijí v cizině) získat automaticky nejen právo na trvalý pobyt v USA, ale také získat ve zrychleném řízení americké občanství. Ale to nestačí, protože tolik homosexuálů není ani mezi Američany. Proto se Obamova vláda rozhodla již v roce 2013 naředit tradiční křesťanské obyvatelstvo, které může volit a účastnit se referend, přistěhovalci. Proto od roku 2013 postupně cca 11.000.000 původně nelegálních přistěhovalců získává v USA nejprve legální statut zahraničního dělníka (nebo jeho rodinného příslušníka) a záhy tito lidé mohou získat (zejména v místech, kde vládne proobamovsky orientovaná lokální administrativa) občanství. Odhaduje se, že v roce 2015 tak může získat občanství minimálně 5.000.000 původně nelegálních přistěhovalců, a to celé bez ohledu na to, jak hrozně to zatíží americkou ekonomiku. Obamova partaj má po nedávných volbách vážné starosti se ztrátami i svých jindy tradičních voličů, a tak očekává, že tito noví občané půjdou v příštích prezidentských volbách z vděčnosti volit „demokraty“ a umožní jim tak pokračovat v nastoupeném Clintonově a Obamově nedemokratickém trendu nastolování totality a ukrajování z amerických občanských práv a svobod.

Ať si každý odpoví sám, co se to dnes děje v zemi, jež byla kdysi založena lidmi, kteří toužili nalézt místo, kde budou moci žít svobodně podle své víry vycházející ze studia Božího Slova – Bible.

Přeji vám, pokud možno, požehnaný a poklidný Thanksgiving Day, a až si jej budete ve čtvrtek připomínat, tak prosím, nezapomeňte, proč otcové poutníci podnikli tu strastiplnou cestu a položili základy svých domovů v Novém světě. Vykašlete se na zesměšňující převleky, kterými si hlupáci tropí žerty z puritánů i krocanů, vykašlete se na krocaní hostinu a bohatou večeři; o tom to přece vůbec není. Není důležité, pokud na vašem stole nebude tento čtvrtek ležet krocaní pečínka, důležité je, aby na vašem stole mohlo svobodně a veřejně i v dalších letech ležet Boží Slovo – abychom Bibli nemuseli skrývat a abychom ji mohli svobodně číst a svobodně podle slov, která nám předkládá, i žít. Bůh nám všem žehnej a Bůh pomáhej staré křesťanské Americe, aby prožila znovuzrození a Spojené státy byly opět alespoň takové, jak je znali ještě naši dědové a měli je rádi…

 

4 Komentářů

 1. danny
  27.11.2014 – 5 Kislev 5775 v 13:50 — Odpovědět

  žeby sa zjavil piaty jazdec z Apokalypsy?smile

  2
  1
 2. Vašek
  5.12.2014 – 13 Kislev 5775 v 19:45 — Odpovědět

  USA a Izrael jsou vlastně proti lidským právům, už jenom z podstaty KORPORÁTNÍHO KAPITALISMU(fašismu), kde člověk je jen pouhým otrokem.
  SVOBODA NA ZÁPADĚ JE JEN ILUZE.

  Právě svoboda je a má být v tom, kdo má svůj názor, a jak jej respektujeme. Toto je ukázka, že lidskoprávní diktatura tímto začíná, a končí válkou a zabíjením ze strany Země, která si vetkla do názvu demokracie, svoboda a lidská práva!

  USA JE NEJVĚTŠÍM DIKTÁTOREM-HITLER ,STALIN , APOD.BYLI JEN LOUTKY VOJENSKO-EKONOMICKÉ MAFIE, která jako ve filmu”Pán prstenu”Vládne všem.

  TAKŽE JEŠTĚ CHCETE PODPOROVAT NEJVĚTŠÍHO VRAHA A DIKTÁTORA NA SVĚTĚ:TJ.USA?????
  Všechny genocidy, občanské války, manipulace, krize, pokusy a zabíjení zvířat , lidí kvůli byznysu, je výsledek našeho demokratického státu USA!

  TAKŽE SE UŽ KONEČNĚ PROBUĎTE, POKUD BUDE USA I NA DÁLE PODPOROVÁNA KONZUMNÍMI OVCEMI, NA SVĚTĚ BUDE STOVKY, TISÍCE BUDOUCÍCH DIKTATUR, GENOCID A VÁLEK!!!!TEDY STOVKY, NÉ-LI MILIARDY LIDÍ ZABITÝCH, UMUČENÝCH VE JMÉNU SVOBODY, DEMOKRACIE A LIDSKÝCH PRÁV!

  3
  7
 3. OLDA.II
  1.4.2015 – 12 Nisan 5775 v 08:37 — Odpovědět

  Je velmi smutnou realitou 21 století, že dříve tak vychvalovaná americká svoboda se proměnila v černou můru dnešních lidí ctící ZÁKONY BOŽÍ.
  Již v reálném socialismu, USA, kdy tehdy ještě neměla tak dokonalou moderní výzvědnou techniku, tak skrze do zemí RVHP infiltrované náboženské společnosti jako byla např. Náboženská společnost Svědkové Jehovovi se snažili zdáním oné fiktivní reality, že jsou andělé světla, kteří mají přímé spojení s Jehovou zotročovat důvěřivé a Boží Zákony milující občany v jednotlivých zemích RVHP.
  Přitom sloužili pro výzvědné cíle CIA a na druhé straně zase byly prováděny protiakce od státní bezpečnosti, toho kterého státu v zemích RFHP, takže jedno zlo bojovalo se zlem druhým a nakonec zvítězilo západní imperiální kapitálem ovládané zlo pro prodejnost v řadách vrcholných představitelů komunistů a tajných služeb, kteří by mohli své finanční a hmotné statky nepoctivě získané legalizovat souhlasili s dohodou, že raněný raný kapitalismus bude lepší než reálný socialismus a opětovně tajné služby obou nepřátelských stran v tomto přerodě sehráli klíčové role.
  NYNÍ JIM OBĚMA NEJVÍCE VADÍ OBČANÉ, KTEŘÍ CHTĚJÍ CTÍT A V ŽIVOTĚ UPLATŃOVAT AČ NEDOKONALÍ ZÁKONY BOŽÍ.
  PROČ?
  PROTO, ŽE JDE O DUCHOVNÍ STŘET SIL DUCHA A CHTÍČŮ TĚLA U LIDÍ ŽIJÍCÍCH NA PLANETĚ ZEMI.
  PLANETU ZATÍM OVLÁDÁ duch ďábla, který se soustřeďuje na lidi, jejichž životním smyslem je uspokojování tělesných potřeb na úkor DUCHOVNÍCH ZÁKONŮ BOŽÍCH PROTO, že jsou ovládáni a řízení duchem zla ďáblem.
  Proto budou ve stále větší míře vymýšlet jak zničit ctitele Zákonů Božích. V 21 století tedy vrcholí boj mezi duchem-vládcem na Zemi satanem a Stvořitelem. Je docela možné, že tento spor vyvrcholí zásahem andělských vojsk řízených přímo VŠEMOHOUCÍM BOHEM JHVH, neboť bude ohrožena lidmi sloužícími duchu Ďábla přímo podstata Stvoření na planetě Zemi, což Všemohoucí Bůh nemůže připustit a svede boj v předpovězené bitvě ARMAGEDONU. Pro mnohé to bude děsný šok, ale potřebný k zachování Země a lidí milující ZÁKONY BOŽÍ.

  5
  1
 4. Karel VII
  1.4.2015 – 12 Nisan 5775 v 09:58 — Odpovědět

  Dříve či později to dojde i k nám,
  stačí si připomenout, že když bylo legalizováno manž.stejného pohlaví, gay komunita prohlašovala, že v žádném případě nebudou chtít adopci dětí. Stačilo pár let a tvrdě jdou i po adopci. Stačí prst a budou dříve či později chtít mnohem více, stejně jako muslimové.

  3
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

I Jago by se rděl

Další článek

​Výrobci léčiv se snaží, aby jejich produkty byly oficiálně vhodné pro muslimy