Zdroj: Archiv

Ředitel školy v severoitalském Bergamu údajně zakázal výstavku vánočních jesliček, aby tradiční symbol křesťanských svátků nediskriminoval žáky vyznávající jiná náboženství. Tyto děti v některých třídách tvoří až polovinu žáků. Škola za to sklidila kritiku rodičů italských dětí i politiků, uvedla agentura APA.

“Ten zákaz je absurdní. Proč by neměly děti nezávisle na své víře prožít radost, která je s Vánocemi spojena?” prohlásil předseda krajně pravicové italské Ligy severu Matteo Salvini. Právě tato strana se postavila do čela kritických reakcí, které rozhodnutí ředitele v Itálii vyvolalo. Salvini se proto rozhodl školu navštívit a jako dárek s sebou vzít betlém.

Ředitel školy Luciano Mastrorocco ale ani kvůli vlně nesouhlasu nechystá své rozhodnutí změnit. “Veřejná škola nesmí žádným způsobem nikoho diskriminovat,” zdůraznil. Zakázané jesle chtěl ve své třídě vystavit jeden z učitelů.

Tak potud agenturní zpravodajství. A k tomu dodám komentář, od toho tu přeci jsme, ne :-). Pokud je to pravda, tak místo  zákazu jesliček by snad bylo lepší ty jesličky vystavit a společně s nimi i něco, co zase v těchto dnech připomíná svátky jiných náboženství, pokud tam tedy mají takové množství nekřesťanských dětí. Pokud by skutečně docházelo jenom k tomu zákazu jesliček z výše uvedeného důvodu, tak jsme přesně tam, kde nikdo být nechce. Náboženství ať si každý vyznává jaké chce ale jen do té míry, dokud neomezuje své okolí a k tomu by tady přesně došlo, omezením křesťanských dětí zákazem jesliček ve třídě.

I nadále vycházím z toho, že se to skutečně stalo. Pak je ten ředitel buďto zbytečně přep..raný, nebo naopak fanaticky nábožensky nekřesťansky založený. Ať je to tak, nebo tak, na svém místě nemá co dělat. Ale především bych očekával reakci nějakých náboženských autorit toho jiného náboženství, že je to celé nesmyslná malichernost, ať si křesťanské děti ty Vánoce užijí i s jesličkami. Tolerance je přeci na místě. Nic jsme nezaznamenal, nic jsem neslyšel. Obávám se ale, že stejně nic takového nezaznělo.

Autor: Tomáš Flaška

4 Komentářů

 1. Karel79
  11.12.2014 – 19 Kislev 5775 v 13:57 — Odpovědět

  Pane Flaško,
  Problém je v tom, že Vámi nejmenovaní vyznavači jiného náboženství ( = muslimové) kromě islámu netolerují nic. Dokonce klerikové v Saudské Arábii definují bezvěrce a sekulární lidi jako nebezpečné teroristy, a to se všemi konsekvencemi včetně hrozby poprav. Tudíž: ten kdo dává prostor takto definovanému sebevražednému multikulturalismu nejenže nepatří do veřejných funkcí nikde v Evropě, ale potřebuje bezprostřední zkušenost s islámem – nejlépe formou dlouhodobé studijní cesty po Pákistánu nebo jiné zemi slitovného ALLÁHA.

  0
  0
 2. Erich
  12.12.2014 – 20 Kislev 5775 v 10:49 — Odpovědět

  Karle79 Saudská Arábie, SAE a Pákistán s námi úzce spolupracovali v boji proti Kajdě a Talibánu. Leč kupodivu tohle je citace z WIKI:

  Tálibán (paštunsky a persky: طالبان; „studenti“) je radikální nábožensko-politická skupina, která reálně vládla na většině území Afghánistánu v letech 1996-2001, byť diplomatického uznání se jí dostalo pouze od tří zemí: Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Pákistánu. Ideově byla založena na kombinaci radikálního islámu a paštunského nacionalismu.

  Právě oni a USA tvořily tu osičku dobra proti Iráku s dvaapůlmiliónem křesťanů, proti Sýrii a Iránu.

  Takhle se chovají muslimové v Iráku:
  http://www.tvnoe.cz/detail-clanek/iracti-muslimove-se-solidarizuji-s-krestany.html

  Tohle jsou fota z Iránu:
  https://www.google.cz/search?q=Iranian+christmas&biw=1280&bih=567&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zbWKVNbBAsXcPe3ZgMgC&ved=0CAYQ_AUoAQ

  Ano máme za kámoše velice zvláštní režimy, ovšem podle nich soudit ty ostatní to chce odvahu a nebo nevědět.

  0
  0
 3. Karel79
  15.12.2014 – 23 Kislev 5775 v 22:44 — Odpovědět

  Erichu, zkus najít zase nějaké obrázky nebo propagandistické nesmysly, které objasní události v Sidney. Tam islámský blbeček konal. Tak se s tím popasuj

  0
  0
 4. Erich
  16.12.2014 – 24 Kislev 5775 v 12:38 — Odpovědět

  Popasovat se s islámským blbečkem? Což třebas přes jeho mentálního brášku takto ??

  http://www.lidovky.cz/znam-lek-na-aids-staci-pobit-homosexualy-kazal-pastor-pde-/zpravy-svet.aspx?c=A141205_135453_ln_zahranici_msl

  No a k tomu pak asi ještě patří toto:

  http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2729055/Lesbian-Muslim-couple-Iran-tie-knot-Stockholm-delighted-imam-gay-too.html

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Policista ukradl peněženku, okradeným vyhrožoval deportací

Další článek

Útok na izraelskou ambasádu v Athénách