Zdroj: Archiv

Řecká policie vyšetřuje páteční střelbu u izraelského velvyslanectví v Athénách.

Podle policejního zdroje bylo v pátek ráno na izraelské velvyslanectví čtyřmi osobami na dvou motocyklech vypáleno asi 15 kulek z automatické střelné zbraně, pravděpodobně typu kalašnikov. Nikdo nebyl zraněn. V této chvíli řecká policie hodnotí střelbu jako teroristický útok. Útoky na zahraniční diplomatické mise nejsou v Řecku novinkou: vloni někdo ostřeloval velvyslanectví Německa, v roce 2007 byla napadena americká ambasáda.

Poslední dobou si Řecko získalo pověst antiizraelské země kvůli sympatiím, které se mezi jeho obyvateli těší Palestina. Během ekonomické krize si také mnoho příznivců získala řecká krajní pravice, reprezentovaná i v politice stranou Zlatý úsvit. Její obliba prudce roste: zatímco v roce 1994 ve volbách do Evropského parlamentu získala sedm tisíc hlasů, v červnových volbách roku 2012 pro ni hlasovalo téměř půl milionu lidí. Strana je proslulá protialbánskými, protiimigrantskými a protižidovskými názory svých členů a představitelů. Ilias Kasidiaris, poslanec za Zlatý úsvit, například v roce 2013 v souvislosti s holokaustem veřejně prohlásil, že historie “dosud nevynesla konečný verdikt o Hitlerovi”, označil Izrael za “vražedný stát sionistů” a otevřeně  přiznal, že mezi členy parlamentního výboru jsou popírači holokaustu.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. Ráchel
    22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 01:50 — Odpovědět

    Všichni popírači holokaustu a antisemité, by se měli jako mávnutím kouzelného proutku proměnit v kámen, protože ten mají místo srdce a užírá je nenávist. Jak mohou tito lidé(jestli se jim tak dá vůbec říkat)znevažovat a popírat smrt šesti milionů židů zavražděných tak zrůdným způsobem. Když jen pomyslím na to, kolik nevinných dětí tam přišlo o svůj život a jak hroznou smrtí, bolí mě z toho srdce, protože já ho ještě mám!

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Italská škola údajně zakázala vánoční jesličky kvůli možné diskriminaci

Další článek

Vatikánem obchází nepříjemné strašidlo