Zdroj: Shekel.cz

Před 5 lety, přesně 1.3.2010 v 0.00 se rozběhl Shekel.cz na kterém v tu chvíli bylo asi 5 článků. A ani nevypadal tak, jak vypadá dnes.

Připravoval jsem ho cca 4 měsíce předtím, uvažoval o tom projektu cca 2 roky ještě dozadu, nevěděl jsem vůbec, do čeho jdu. Jediná moje zkušenost z „novinařiny“ byli dva tištěné měsíčníky (první ve skautském oddíle v nákladu asi 8 kusů; druhý z deváté třídy ZŠ v nákladu asi 30 ks) a pak pouze příspěvky na neúspěšném blogu budoucího Babišova iDnesu.

Nevěděl jsem, kde seženu autory, kdo mi bude chtít psát zadarmo, o webech jsem v té době věděl méně než běžný uživatel, peníze jsem neměl (byl jsem čerstvě navrácen z Bohnic), které jsem tam nechal díky hypotéce, těhotné Klárce (pomalu ze mě zešílela) a dalším dluhům, jež jsem měl – peníze byly prostě v prdeli. Přesto jsem věděl, že pokud si chci splnit přání a již nikdy se na to šílené místo nevrátit, musím dělat něco, co mě baví a tu radost jsem spatřoval v tehdy neobsazené doméně Shekel.cz. Vždycky mě bavili peníze, židovství a povídající si lidi, které rád poslouchám = Finanční košer portál.

Nakonec se to nějak povedlo a Shekel a jeho návštěvnost rostla do cca 10.000 návštěvníků za měsíc, kde se více méně zasekla k dnešnímu dni. Měl jsem plány a sny, sděloval je nejbližším spolupracovníkům, měl jsem vize, které se mi v podstatě nepodařilo splnit. Chtěl jsem, aby Shekel.cz byl mix Reflexu a Respektu včetně jejich návštěvnosti a diskutujících, bohužel nepovedlo se. Dnes mě – spíše Shekel.cz – skoro definitivně opustili dva zakladatelé, je to ready nejsem nešťastnej, spíš jsem pochopil to, co mi vždycky říkali ti mí různí (většinou) mladší šéfové v různých zaměstnáních: „Davide, jsi šikovnej obchodník, drž se toho, ale manažerský dovednosti prostě nemáš. Nemáš sociální cítění, říkáš lidem i to co nechtějí slyšet a manažer musí umět vyjednávat.“ Takto a podobně jsem to slyšel nespočetně a mají pravdu, jako šéf jsem na hovno, zklamal jsem. Přesto vězte, že si vážím všech 10.000 lidí, kteří čtou Shekel.cz a mám z toho radost a děkuji jim, hlavně děkuji těm, kteří k nám přišli slušně diskutovat, i přesto že k nim mám výtky, či jejich názory nesouhlasně kritizuji, mám Vás rád, že napíšete do diskuse. Mám rád i Tebe Konvičko, protože jsi stejnej člověk z masa a kostí jako každej jinej, jako ten muslim, kterýho ty můžeš jenom bez víry, ale co by to pak bylo za muslima, bez víry, že?! Ale k tomu musí každý dozrát sám, to se nedá nutit..

No nic, tímhle textem jsem tak nějak krkolomně chtěl nastínit, jakých bylo 5 let, a jaké budou, doufám, že s námi – smile!

SOUTĚŽ:

Napiš libovolný příspěvek na Facebooku na svém vlastním profilu, musíš ho ponechat veřejným a k němu připiš HASTAG Shekel5let – takto: #Shekel5let

1.3.2015 vybereme v redakci nejzajímavější 3 příspěvky a darujeme 3 x 500,- v dárkovém kupónu na nákup na JEWISH E-SHOP!

Autor: David Fábry

2 Komentářů

 1. Karel79
  25.2.2015 – 6 Adar 5775 v 10:06 — Odpovědět

  Davide, pravidelně navštěvuji Shekel. Moje diskusní příspěvky jsou konsistentní. Mrzí mne, že v současné hektické době je na Shekelu velmi málo aktuálního prostoru k diskusi o islámském problému po světě.
  Evropa má před sebou složité období a dle mého názoru otevřená diskuse by měla zaznívat všude . tedy i na stránkách Shekelu.

  0
  0
 2. 25.2.2015 – 6 Adar 5775 v 21:17 — Odpovědět

  Karle, díky za reakci a naprosto s Vámi souhlasím, Islám by se neměl řešit subjektivně a taky ne černobíle, nicméně vzhledem k mé zkušenosti s Lukášem Lhoťanem a Ondřej Kubíkem mám obavy, na začátku ani u jednoho z nich to nebylo, ale stejně to vždy sklouzne v nenávist, nepřesnosti a manipulaci, kterou si vždy a každý může vyložit podle svého.

  Karle, i kdyby byla pravda, že Islám a jeho souvěrci jsou skupinou, která vyvolává ve světě nejvíce extrémismu a násilí (nemyslím si to), ale pokud bych to připustil, jako bych při stejné úvaze mohl připustit že Cikáni v ČR nejvíce kradou a zneužívají sociální dávky (taky si to nemyslím) – všechno o čem píši je jenom manipulace médií – tak neexistuje žádné obhajitelné právo na to, aby existovalo něco jako IVČRN..Osobně znám 4 muslimy (2 muže a 2 ženy) a i kdyby tohle byli jediní slušní lidé a muslimové na světě (taky tomu nevěřím, ale kdybych to připustil), nemůžeme soudit jenom kvůli těmto 4 – prostě nemůžeme odsoudit žádnou skupinu, etnikum, spolek atd, jenom proto, že je v nich větší výskyt levorukých, šikmookých, jednookých nebo bez hlavy..

  Jediné co chci říct, že jsem možná naivní multikulturní člověk, který prostě věří, že bychom měli být v všichni v pohodě, protože na naší Zemi budou žít i naše děti a dětí dětí….

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pro naše dobro?

Další článek

Braňme české (a moravské) tradice před muslimy!