Co pro Tebe znamenají slova? Pro mne vyjadřují jenom v danou chvíli náladu, kterou přenáším a vyjadřuji. A tak, úplně stejně, přistupuji k ostatním.

  • Když povím: „Mám Tě rád kamaráde“, může to u mé vypočítavé povaze být třeba: „Něco potřebuji, pomůžeš mi?“; v jiné náladě a stavu, který mi zlepšil den, to zase může znamenat: „Že ho mám opravdu rád.“
  • Když povím: „Běž do prdele kámo“, může to v některé z mých nálad znamenat, že už se z dotyčným známe natolik, třeba jako se svými nejbližšími (žena, děti, rodiče, nejbližší přátelé atd.), že jsme přestali řešit image a ironie všeho se stala tradicí všední dne, někam se to hodí (přátelé) – někam se to nehodí (rodina), ale rozhodně to není o tom, že bych v bodě 1 cítil to co slyšíš, a v bodě cítil opak a taky ho tak říkal.

Tomu se říká empatie, možná IQ nemám vysoké, možná jsem obyčejnej sprostej sedlák, ale jako obchodník, a myslím, že dobrý obchodník, jsem se musel naučit, hledat smysl a význam i tam kde nebyl řečený, tím si nemysli člověče, že mám velký EQ, jenom prostě cítím věci které tam jsou a jak říká Klárka, vyměnili jsme si v rodině pozice, ona zastává toho přísnýho tatínka a já tu citlivou maminku.

Přál bych si být jiný, ale slova pro mě nikdy nehrály žádný význam, je to jenom prostředek, který na rovinu bolí a lidé se podivují, přitom však jsou úplně stejní. Možná tu shnilost máš někde jinde, ale nic na Světě není dokonalé.

Cítím se svobodný, že si to dokážu sám sobě přiznat, cítím se šťastný, i přesto že jsem někdy velmi zlý a nespokojený, Cítím se být nedokonalým člověkem, a děkuju Bohu, že mě učinil a stvořil přesně v této nedokonalosti, protože teprve dnes chápu, že tu dokonalost, kterou jsem spatřoval u jiných a sám jsem přál často s někým tu duši a hlavu vyměnit, je pouze slupka, pod kterou zase někdo jiný řeší jiný sračky.

 

PS: Tento článek bych rád věnoval Mošemu a řekl mu jediné: Ne každý vidí za slovy jejich pravý význam, a i když ho uvidí, nikdy nepochopí ten cit a pocit, který člověk do textu vkládal a už vůbec ne, s jakým pocitem předtím ten čin realizoval!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Proč zmizel reverend Hyeon Soo Lim?

Další článek

Indové v Německu nežádoucí, prý znásilňují