Německá profesorka z Lipské univerzity odmítla indického zájemce o studium. Rozhodnutí odůvodnila obavami o bezpečí studentek.
Jak uvedly stránky hindustantimes.com, indický student se v korespondenci s profesorkou Anette G. Beck-Sickingerovou  dozvěděl, že ​protože “slýcháme hodně o problémech se znásilňováním v Indii,” nepřijímá indické studenty mužského pohlaví. Profesorka dále uvedla, že má ve skupině mnoho studentek a takový přístup nemůže podporovat.
Na přímý dotaz novinářů z Hindustantimes prý profesorka uvedla, že se jednalo o nedorozumění kvůli nepříjemné elektronické korespondenci s indickým zájemcem o studium. Univerzita prý Indy nediskriminuje, již dříve indické studenty přijala a dodneška je má mezi svými studenty. Důvodem odmítnutí prý bylo pouze to, že letní kurzy, o které měl uražený Ind zájem, jsou již plně obsazeny.
Její tvrzení ale nekoresponduje s dochovaným e-mailem, v němž říká “Naprosto souhlasím, že se jedná o generalizaci. Ale je neuvěřitelné, že indická společnost nebyla schopna tenhle problém vyřešit tolik let. Každý týden o tom máme v Německu zprávy a zvlášť ta mnohonásobná znásilnění jsou hrozivá. Pro mě také demonstrují přístup společnosti k ženám. Také turistky jsou unášeny skupinami mužů a pak zneužívány,” napsala Beck – Singerová a dodala, že “mnoho profesorek už indické studenty mužského pohlaví nepřijímá.”
Podle včerejšího zpravodajství serveru Aljazeera postup profesorky odsoudil německý velvyslanec v Indii, Michael Steiner, který napsal, že zjednodušující a diskriminující generalizace Beck – Singerové je urážkou všech indických mužů a žen, snažících se o zlepšení situace žen v Indii.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Slova, slova a cit

Další článek

Mezi Izraelem a Etiopií: Historie a současnost etiopsko-židovské komunity