Kapela LFNT zavítala do České republiky poprvé před dvěma lety. Od té doby jezdí poměrně pravidelně, a to nejen v době letních hudebních festivalů. Není nikterak nadnesené, že po pár koncertech si kapela vytvořila poměrně širokou skupinu posluchačů. Na své si přijdou milovníci blues, rock ‘n’ rollu, jazzu, i alternativní vlny.

LFNT má rovnou dva výklady. Tím prvním je “elephant“. Nebo taky “Live free not trouble“ (život bez starostí). Slon přinášející štěstí. Slon se svou neohrabaností, ale zároveň přímostí. V roce 2013 ji založil kytarista Ran Nir. Začínal s kapelou dalšího významného izraelského muzikanta Asafa Avidana. Jeho rockové seskupení The Mojos zaútočilo na hitparády nejen v Izraeli, ale po celé Evropě. Společně projeli skoro celý svět a když se jejich cesty po dvou letech rozešly, měli na kontě nejen celou řadu úspěchů, ale taky mnoho prohýřených nocí, vypitých lahví a divokých večírků. Nic netrvá věčně a divoký rockový život taky ne. Zatímco se Asaf Avidan uchýlil ke komorním prostorám a sólové kytaře, Ran Nir se odstěhoval do Berlína. Založil kapelu a hned první deska byla označena za nejlepší rock ‘n’ rollový počin roku 2013.

 

Loni vydali LFNT druhou desku. Time To Bleed. A tu teď přivezou do pražského clubu Café v lese a plzeňského Anděla. Sekundovat jim bude spřátelená izraelská kapela Bucharest. Ta byla založena v roce 2012 a rychle se stali miláčky izraelské klubové scény. Momentálně pracují na své druhé desce. Třeba se z nich stane další pravidelný host českých hudebních klubů.

A jaká je nová deska a co Ran Nir jako frontman kapely LFNT chystá do dalších měsíců?

Ledový koncert v Café v lese ani v Plzni rozhodně není tvoje první návštěva České republiky. Kolikrát jste tady s kapelou už byli?

Milujeme návraty do Česka. S LFNT je to už pátá společná návštěva.

Během lednových koncertů máte i hosta. Izraelskou kapelu BUCHAREST.

Ano, hrajeme společně. Bucharest taky hraje rock ‘n’ roll. A kromě toho taky shoegaze.

V Praze a o den později, v Plzni, představíš svoje druhé album Time To Bleed. Můžou se fanoušci opět těšit na divoké rockové rytmy?

Nové album je mix rocku a folku. Taky trochu psychedelie a dalších vlivů. Tento nový koncert je vůbec plný zajímavých a neotřelých hudebních aranží.

Zimní turné trvá celý leden. Jaké plány máš na další měsíce?

Až skončí turné, budeme s LFNT dokončovat práci na našem novém E.P. Natáčíme v domácím studiu v Berlíně a bude to něco úplně jiného, než jsme kdy vydali.

LFNT + Bucharest

19.1.2017 Praha, Café v lese, 20.00

20.1.2017 Plzeň, Anděl, 20.00

http://www.lfntmusic.com

https://www.facebook.com/bucharestband

 

Související článek SHEKEL!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Masivní antisemitská kampaň?

Další článek

JEWISH-DATING.cz - v roce 2018 svatba?!