Srdečně zveme na přednášku Mezi Izraelem a Etiopií: Historie a současnost etiopsko-židovské komunity,která se uskuteční 25. 3. 2015 v 19 h v kavárně Langhans (Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1).

Přednáška je součástí cyklu Ulpan uvádí…

Přednášející –  Jakub Záhora je doktorandem na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde získal i bakalářský a magisterský titul. Během studia absolvoval studijní pobyty v Izraeli a Velké Británii. Odborně se zaměřuje na izraelskou domácí a zahraniční politiku a formování moderní izraelské identity.

Ulpan uvádí… je projekt pražského Ulpanu určený široké veřejnosti. Série přednášek přiblíží posluchačům izraelskou kulturu i různé aspekty života v Izraeli. Každý měsíc jiné téma a jiný přednášející. Přednášky ohlášené na tento semestr budou věnovány mimo jiné izraelské literatuře, filmu a společensko-politickým tématům. Přednášky probíhají v českém jazyce.

Projekt je realizován díky grantu NFOH.

Vstup zdarma.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Indové v Německu nežádoucí, prý znásilňují

Další článek

VIDEO: Protest proti osvobození policistů, kteří měli týrat romské děti