Už to tu bylo mockrát. Prostřednictvím plateb na sociální a zdravotní pojištění a jejich výše proti sobě poštvat živnostníky a zaměstnance. A nedají si pokoj a nedají.

Poté co už poměrně utichla debat o výši sociálního pojistného, protože o jeho spravedlnosti přestali pochybovat nejen v Lidovém domě, ale dokonce už i odboroví předáci a to je co říci, se naposledy premiér Sobotka obul do živnostníků prostřednictvím pojistného zdravotního.

„Živnostníci zaplatí na platbách do systému zdravotního pojištění méně, než z toho systému čerpají a zdravotní péče o živnostníky je dnes dotována z odvodů zaměstnanců“, řekl v České televizi.

Tak především je dotována zdravotní péče dětí a důchodců z odvodů všech ekonomicky činných lidí, protože pojistné platí stát. To „zapomněl“ premiér uvést. U nás v rodině já i má žena jsme OSVČ a necháváme si od pojišťovny každoročně poslat přehled zdravotní péče. My tedy rozhodně dotováni nejsme, právě naopak. Toto rozhodnout by měla relevantní čísla pojišťoven, pro které nemůže být problém takové statistiky sestavit, a které by se měly vyjádřit kolik odvedou OSVČ, kolik zaměstnanci (za které část platí zaměstnavatelé, tedy často i ony OSVČ) a kolik zaplatí za jejich lékařskou péči.

Nevím, proč se svým tvrzením premiér Sobotka zároveň tato relevantní čísla nepředložil. Ale asi to bude jinak. Když před časem ministr Mládek označil živnostníky za parazity, tak jen nahlas řekl to, co si myslí všichni v Lidovém domě, ale ještě se jaksi stydí to říci nahlas.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Egyptský prezident vyznamenal ženu převlečenou za muže

Další článek

Generace "POTÉ"