Letní dovolenou můžete na Vysočině strávit také zábavným způsobem. Stačí si z webových stránek http://www.region-vysocina.cz stáhnout GeoHru jako aplikaci pro chytré mobilní telefony.

Aplikaci připravila agentura Vysočina tourism a přitažlivým způsobem formou hry představuje návštěvníkům Vysočiny dochované památky a zajímavá místa.

“V určitých oblastech Vám GeoHra bude zadávat nejrůznější úkoly: například místa k navštívení a testové otázky. Jejich plněním poznáte krásy Vysočiny a ještě si zahrajete,” láká návštěvníky na Vysočinu ředitel agentury Tomáš Čihák.

GeoHra Vysočina obsahuje dva herní okruhy: „Židovské cesty na Vysočině“ a „Rozhledny a vyhlídkové věže na Vysočině“. Stopy přítomnosti židovských obyvatel zde jsou stále časté a patrné i přes všechnu nenávist, které Židé i místa s nimi spojená byli vystaveni. Vysočina je kraj, kde početné židovské komunity žily od středověku až do holocaustu během druhé světové války.

Díky tomu je v tomto kraji zachován výjimečný počet památek na tyto obyvatele českých zemí. Židé byli během minulých staletí v obcích českých zemí více či méně trpěnou menšinou, která se lišila náboženstvím, jazykem i kulturními zvyky. Památky na židovské osídlení jsou v Třešti, Horní Cerekvi, Batelově a Telči.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Británie se chystá přijmout více uprchlíků

Další článek

Multikulturní hallal grilování košer magazínu Shekel.cz