Po útoku šestadvacetiletého Maročana nožem ve vlaku mezi Paříží a Amsterdamem prohlásil francouzský poslanec Pietrasanta, že riziko nebude nikdy nulové.

To má pravdu. Ale také by nemuselo být tak vysoké, jak dnes je. Francouzský premiér Valls k tomu prohlásil, že potenciálně nebezpečných teroristů sledují francouzské tajné služby přes tři tisíce.

Takže se dnes a denně dozvídáme, jak je nutné dát větší pravomoci bezpečnostním složkám, jak je dobré a nezbytné aby byla kamera na každém rohu, jak smí stát nahlížet na naše bankovní konta, jak je potřebné umožnit státním orgánům sledovat mobilní telefony a elektronickou komunikaci a to vše v zájmu naší bezpečnosti jako ochrana před terorismem.

A nakonec se dozvíme, že to vše stejně vlastně úplně nepomůže. Jsme obráni o naše soukromí a o naši svobodu. Jsme už v rámci mezináboženské tolerance obíráni i o naše staleté zvyklosti a jistoty. A výsledek toho všeho? Že holt s tím terorem musíme žít. Něco mi říká, že nastoupená cesta je prostě špatně.

Není spíš potřeba se ptát proč to ti teroristé dělají, kde čerpají inspiraci a odůvodnění pro své činy? A po zodpovězení těchto základních otázek pak příslušné ideologie postavit na roveň fašismu a podle toho s nimi a jejich vyznavači i zacházet?

2 Komentářů

 1. Refael
  26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 05:25 — Odpovědět

  V tomto případě je obrovské štěstí, že hlavně tito amer.vojáci zasáhli, neboť pokud je pravda, kolik zásobníků s munici měl ten idiot sebou, mohlo jít snad o největší masakr v moderních dějinách Francie.
  Ve vlaku, uhánějícího okolo 350km/h(TGV, Thalis a EuroStar), by těžko lidé zastavovali a vyskakovali za jízdy, aby se zachránili. Ona konstrukce rychlovlaku ani jinou možnost nenabízí.
  Cestující by se neměli ani kam schovat. Stali by se jen pověstnými sedícími kachnami.

  P.S.: Já s hrůzou zjišťuji, že začínám zapomínat jednoduchou násobilku. Snad nejsem tak starý ! ! !

  10
  0
 2. watabi
  29.8.2015 – 14 Elul 5775 v 09:15 — Odpovědět

  Ano, dokud si zodpovědní politici neuvědomí, jak velký průšvih hrozí Evropě, budeme stát jednou nohou nad propastí. Bezbřehá náboženská tolerance vede do pekel a islamisté na evropskou megatoleranci drze spoléhají.

  3
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tak co vy na tu korupci, pane ministře?

Další článek

Ježíšovi Křesťané proti Islámu