Ano, přesně tak se jmenuje nově vzniklá skupina na Facebooku těchto správců:

spravci

Definují se:

Jsme skupina Křesťanů podle Ježíše Krista, které není lhostejný osud naší vlasti a Evropy, ohrožené expanzivní politikou islámu. Název byl změněn abychom se odlišili od skupiny s podobným názvem, která vodí skutečné křesťany jen za nos…

Víte, nejsem už dlouhou dobu vášnivý čtenář ani filmový fanoušek, abych mohl posoudit, zda je to pokus Qquentina Tarantina napsat scénář nebo natočit v Čechách katolickou střílečku, jíž by jako filmový poradce posloužil Lukáš Lhoťan. Myslím si ale, že je nechutné (doslova nechutné) že někdo jako Lukáš, který bral mešitu jako předmět hraní si na vojáky a svoje středoškolské STB bonzování, kdo co prohlásil a udělal špatně a v podstatě nikdy nebyl muslimem, není v současné době ani dobrým křesťanem – pokud vůbec tohle s křesťanstvím má něco společného – protože křesťané k sobě chovají lásku a i lásku k bližnímu. Připomíná mi to krásnou křesťanskou d(s)ušenku Dadu – Danielu Hruškovou, která po přečtení a zakoupení knih od Alí Síny, se kterou se Lhoťan tak podle ní neztotožňuje, i když všechny jeho kroky spíše vypraví o opaku, se právě do této militantní skupiny zamiluje.

A já, pokud mě láska k nim neopustí, založím také skupinu: Mojžíšovi Židé proti křesťanům!

21 Komentářů

 1. danny
  26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 09:43 — Odpovědět

  Je omnoho lahšie poznat slová,ako chápat ich obsah.smile
  Slovíčko neznášat,som v tej definícii nenašiel.(Mošeho….neznášajú..),že by radikalizácia?
  Pozor na frikulínov(od free,cool,in),ktorí vyznávajú vlastné iluzorne koncepcie skvelých zajtrajškov.Na všetkých frontoch.

  0
  0
 2. 26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 10:16 — Odpovědět

  Opraveno Danny, vidíte ani číst neumím..sorry

  0
  0
 3. Dominik
  26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 11:28 — Odpovědět

  Víte, tady je třeba si uvědomit, že je značný rozdíl mezi tím být proti islámu nebo být proti muslimům. Protože křesťanství se řídí principem "Miluj hříšníka, ale nenáviď hřích." Křesťan má povinnost milovat lidi všech názorů, náboženství a hříchů, v žádném případě však nemá povinnost milovat všechny názory, náboženství a hříchy samotné. Proto nim má naopak naopak vystupovat. Samozřejmě se to netýká pouze islámu, já jsem například také proti tradičnímu hinduismu, kde kasta do které se narodíš rozhodne, jestli tvůj život má hodnotu nebo ne, a kráva má větší hodnotu než žena.

  7
  0
  • Monika
   27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 09:10 — Odpovědět

   Dominiku, Islám není názor, pokud si přečtete Korán tak vlastně ani neodporuje ani židům a ani křesťanům. Ba naopak, vyzývá k respektu a následování. Jsem křesťanka a pokud bych se měla řídit Biblí tak mám méně práv a více povinností sloužit mužům než jak mi dovoluje Korán. Já v Koránu našla jakési rozšíření. Celá historie víry v jednoho Boha má svoji posloupnost. Starý zákon se svým vysvobozením z otroctví, dáním pravidel, vyslovením zákonů je následováno Novým zákonem který učí věřící jak správně užít těchto pravidel v životě. Že víru a lásku najde každý bez omezení národností, pohlavím, nebo bohatstvím. Že víra a Království nebeské je pro každého kdo uvěří a bude ctít těch deset zákonů a bude vést svůj život v pokoře a v práci. Dal nám jedinou motlitbu a žádal jen lásku. A protože si lidé jeho výklad přizpůsobili sami sobě tak po šesti stoletích archanděl Gabriel jednou spícímu Mohamedovi svěřil jakýsi dodatek. Možná jeden z důvodů byl, že arabové v těch dobách byli hodně roztříštěni, žili nesjednocení a měli své malé bohy jako to tak kdysi bývalo všude. Arabové žili v končinách drsných a tak byli drsní i oni a tak je vyzval k Boží válce proti nevěřícím. Tehdy, v šestém století, tehdy. Jen Bůh mohl tušit co z toho vzejde, jen on měl vědět, že lidstvo je nepoučitelné. Od dob faraonů jsme se v myšlení – v tom primitivním myšlení – nepohnuli ani o píď.

   Starý zákon židů, Nový zákon křesťanů a Islám jedno jsou. Je to deset zákonů a výzva k lásce a práci.

   4
   4
   • Dominik
    27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 13:53 — Odpovědět

    Islám možná neodporuje Vašemu osobitému pojetí křesťanství, pravoslavnému křesťanství, římskému katolicismu a prakticky všem protestantským církvím však odporuje zcela určitě. V islámu se nevěří ani v nejfundamentálnější prvky křesťanské víry, jako Ježíšovo ukřižování a zmrtvýchvstání.

    2
    0
   • Dominik
    27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 14:06 — Odpovědět

    "Jsem křesťanka a pokud bych se měla řídit Biblí tak mám méně práv a více povinností sloužit mužům než jak mi dovoluje Korán."

    Nezapomínejte, že kromě Koránu tu máte také hadísy, které Vás přece jenom ještě o pár práv připraví, jako třeba o možnost svévolně vyjít z domu ven.

    2
    0
 4. Gabriela
  26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 13:09 — Odpovědět

  :-) Krestany mejte rad I nadale Davide. Protoze patri do Boziho lidu jako Zide. A take se modli a zehnaji Jeruzalemu a celemu Izraeli.

  1
  0
  • 26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 13:17 — Odpovědět

   Only joke, Gabrielo )) Lukášem se fakt řídit nebudu, díky))

   0
   0
 5. danny
  26.8.2015 – 11 Elul 5775 v 16:48 — Odpovědět

  odpoviem joke off na,,..že sa do tejto skupiny zamiluje."(Dada)Predoklad.
  Chrti na ovále,pri pretekoch bežia za elektrickým zajačikom.Jeden bol taký rýchly,že ho dobehol a zhryzol ho.Samozrejme prúd ho zabil.Bežal za niečím,čo PREDPOKLADAL.Ked ho dobehol.zistil,že to NEBOLO to,čo predpokladal.Zaplatil životom.čím zaplatí David?smile a pozdrav.

  1
  0
 6. 27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 00:54 — Odpovědět

  Čím by podle Vás měl Danny měl zaplatit David?
  Pokud vyslal špatnou energii, tak se mu i špatná vrátí, ale zatím poslední dva roky, či rok všechno vypovídá v mém životě o tom, že ta energie (ne že by byla pozitivní), ale je upřímná)) Standa Gross x 2

  0
  0
 7. danny
  27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 06:13 — Odpovědět

  to joke off(na Slovensku)je vo význame vyrovnat sa s niečím vtipne,ulahčene.
  Ale prijímam rukavicu,tak napr.,že sa zamyslí, že nie všetko,čo dokážem urobit,je aj správne.Predpokladat.Aj Frantíci predpokladali a postavili Maginota.A nepredpokladali Belgicko.A neroberám,čo predpokladajú ludia dnes.smile
  Uprimnost sa raz dva dá zamenit za pýchu.(Predpokladom vmanipulujem niečo tam,kde to vôbec nepatrí)A ani to nepostrehnem.napr.

  0
  0
 8. Monika
  27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 08:43 — Odpovědět

  Chraň Tě Ruka Páně – říkala moje babička – od založení něčeho podobně stupidního. Chcete začít náboženskou válku? Mezi židy a křesťany po dvou tisících letech stále zeje rozkol a ty bys Brute chtěl rozdmýchat tak křehkou hranici tolerance? Toto není otázka náboženství, je to zneužití víry za účelem moci, stejně tak jako kdysi vedl Vatikán křížové výpravy aby okradl muslimy, tehdy mnohem vzdělanější, bohatší a kulturnější. 1400 let propagace a cílené averze proti muslimům a novému náboženství si nyní vybírá svoji daň, Korán respektuje vývoj, respektuje židy a Tóru, respektuje křesťany a Bibli s vyjímkou jediného. A to, že Bůh je jen jeden, ne dva, ne tři. Ježíš byl významný a moudrý muž, prorok, ale pouze a výhradně muž. Ne Bůh, ne jeho potomek, respektive ano potomek boží stejně jako my všichni jsme děti boží. Korán se nijak neliší od Tóry a Bible, snad jen rozšiřuje poznání. Z toho všeho plyne, že je to jen a pouze mocenský boj a pokud budeme poštívat své odpůrce ničeho nedosáhneme. Pouze studiem a informovaností, pouze rozumnou diskuzí a ochotou poznat jeden druhého. Pokud tedy budeme na své straně mít všechny lidi dobré vůle – židy, křesťany, muslimy, budhisty, hinduisty, a třeba i ateisty co budou bojovat proti hlouposti, co budou do světa šířit poznání toho co je nám neznámé a skryto tak Islámský stát, který se schovává za jedno z nejširších náboženství ztratí moc. Tu moc mu totiž dáváme právě my svojí neznalostí a neochotou poznat nové věci.

  4
  3
  • danny
   27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 12:05 — Odpovědět

   ,,..1400 rokov si vyberá dan…"tomu snád ani sama neveríte.Taký ateista erdží radostou.
   ,,…rešpektuje s výnimkou jedinou…"na popravu stačí?
   ,..,Ježíš bol muž "-zaujímavá odnož krestanstva.Prečo nenapíšete čestne,že ste hocičo iné.Alebo aj tu je udelená výnimka?
   ,,Korán sa nijako nelíši od Biblie."
   Ako deti hovoria:,,Celé zlé,celé zlé."

   2
   1
 9. 27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 10:28 — Odpovědět

  a ja se minule zastydela, kdyz jsem (omylem) povazovala pana Lhotana za autora toho skvaru o Mohamedovi a patricne (tehdy omylem) na nej reagovala. Beru sve stydeni zpet. Jsou Ti lide normalni?????????? Osobne za jedine pravoverne krestany povazuji Novobaptisty, a neverim ze by se tento zpusob zivota nekomu zamlouval. Co furt vsichni maji s tou religii? a proc ji neustale tahaji do toho jak by mel fungovat stat? Proc se neustale domnivaji ze to bude tahat nekdo jiny? U nich zvlast je videt pravost uslovi: podle sebe soudim Tebe.

  3
  1
 10. danny
  27.8.2015 – 12 Elul 5775 v 12:24 — Odpovědět

  Keby ste poznali možno bližšie pravoslavie,tak by nevznikol taký bigotný nahlad.A prečo nie starokatlíci?
  Ahmadíja?Ked bola obmenená symbolika krstu(u habánov)to jest ako by židia odobrali význam obriezke.smile
  Ked oni akože,,podla seba súdia Teba.",podla čoho súdite krestanstvo Vy?Podla krestanstva a či podla seba?
  Pokial vyriečem myšlienku,netrebalo by sa nad nou zamysliet?Najprv.

  0
  0
 11. 28.8.2015 – 13 Elul 5775 v 11:41 — Odpovědět

  Lhoťan je opravdu celkem zábavný. Zajímalo by mně, jak si představuje neježíšovy křesťany :)

  0
  0
  • Dominik
   29.8.2015 – 14 Elul 5775 v 10:17 — Odpovědět

   Docela jednoduše; jako lidi, kteří sami sebe nazývají křesťany, ale neřídí se naukou ani jedné z křesťanských církví a ani tím, co se píše v Novém Zákoně, a ve výsledku v podstatě nevidí rozdíl mezi křesťanstvím a jakýmkoliv jiným náboženstvím.

   0
   0
   • 29.8.2015 – 14 Elul 5775 v 18:07 — Odpovědět

    Hmm ale to, že si někdo nějak říká, z něj to ještě nedělá :) Čili všichni křesťané jsou Ježíšovi křesťané a kdo nevěří na Nový zákon přece není křesťan. Nebo je tomu nějak jinak?

    0
    0
    • Dominik
     29.8.2015 – 14 Elul 5775 v 20:18

     V podstatě to tak je. Autor výrazu Ježíšovi křesťané se však může chtít vymezit vůči těm, které považuje za pseudokřesťany.

     0
     0
    • 30.8.2015 – 15 Elul 5775 v 10:56

     Ale to právě ukazuje na nesmyslnost názvu. Protože kdo nevěří na Ježíše není nebyl a nebude křesťan. Takže každý je Ježíšův :) To je jako by měli název Křesťanští křesťané…

     0
     0
 12. Pavel.
  7.10.2016 – 5 Tishri 5777 v 20:00 — Odpovědět

  Především : Všichni lidé jsou si před tváří toho Nejvyššího rovni. Biologicky. Nikoli politicky. A v tom je celý problém. Pokud někdo vyznává jakoukoliv víru bez toho, že by svým konáním ohrožoval ostatní, nechť si ji vyznává. Ale musíme také připustit, že každý člověk má, opět před tváří Nejvyššího jedno základní právo – právo na život a jednu základní povinnost – povinnost jej bránit.
  Pokud se tedy vrátíme k otázce rovnosti, tedy v konečném důsledku i politické, nebylo by vhodnější, kdyby se vyznavači jakékoliv (dejme tomu monoteistické) ideologie dohodli, že budou toho stejného, jediného, výlučného a absolutního Nejvyššího nazývat jediným, společným jménem? Protože ve skutečnosti jde jen o to jméno, které si Nejvyšší nedal a nikomu nesdělil. Dávají mu je lidé. Dohodnou-li se, přestanou se mlátit a bude pokoj. Diskuze o "hodnotě" různých náboženství budou zbytečné.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kapitulace před islámisty v přímém přenosu

Další článek

V Izraeli se uskutečnila Světová vědecká konference