„Bojíme se evropských muslimů. Nejlepším krokem při strachu je o něm mluvit. Evropané tedy musí začít intenzivně se svými muslimy mluvit a ptát se jich na to, co je zajímá nebo čeho se obávají……..“

„Já fakt vůbec nechápu, jak někoho mohlo před těmi čtyřmi měsíci vůbec napadnout, že váleční uprchlíci jsou nebezpeční a je třeba se před nimi zavřít než nás podřežou. V životě, V ŽIVOTĚ by mě nenapadlo, že se z takové píčoviny stane v týhle zemi celospolečenský téma, že se vůbec takovou zjevnou kravinou budeme nuceni zabývat.“

Ano, vidím to stejně: jsou to píčoviny, zhovadilosti a absurdity. Po jejich přečtení a vyslechnutí mi zůstává pokaždé rozum stát. Protiimigrantská a protiislámská tažení tvářící se jako boj za Evropu a její hodnoty.

Unavuje mne to. Unavuje a otravuje. Ještě dokážu pochopit intelektuální rozpravy lidí, rozpravy teoretické, které s běžným životem mým a jiných nemají pranic, ale absolutně PRANIC společného, lidí, co koumají nad tím, jestli je „brambora“ lepší než „knedlík“ a dokazují, že po knedlících, které oni nikdy nejedli a často ani neviděli, budu mít zácpu, jelikož četli složení a recept na přípravu. Ale jsou to lidé, kteří jsou holt filozofové tělem i duší, byli i budou, a tak se nedá očekávat nic jiného, než že budou trávit čas tím, aby důkladně posoudili teorii trávení odtrženou od samotného stravování. U nich spíše nechápu to, že jim, inteligentním intelektuálům, nedochází, že mne a mé blízké vlastně urážejí. Chtějí po mně (a někdy mám pocit, jako kdyby mne povinovali) dokazovat, že žádnou zácpu nemám, a mnozí tomu ani nevěří. Kašlu na to. Co je vám vůbec po mé stolici?

Co ale nedokážu strávit a rozumem pobrat je celospolečenská diskuze na téma „brambora versus knedlík“. Dennodenně. Nedokážu pochopit neustálé pochody lidí „proti“ a slogany typu: „My je tady nechceme“ nebo nejnovější hit: „ Panna Mária, oroduj za Slovensko“, slogany lidí, co znají někoho (nebo těch, co slyšeli o někom), kdo se knedlíků přejedl a tu zácpu měl, kdežto jejich stolice je vždy „zdravá“ a  jsou na ní zvyklí.  A prý bych to měla být já, kdo je má chápat. Mám to být já, kdo má prý chápat, že se bojí. Prý je to přirozené. Co jsou to za dospělé? Žijí v polopoušti a bojí se lesa? Je absurdní vůbec o tom diskutovat. Jejich strachy jsou mi lhostejné. Neustále osočování, že je snad nenechám brambory jíst, pláčou strachy co bude, kdyby o brambory přišli na svém jídelníčku. Ne, ne, my na jídelníčku žádné knedlíky nechceme mít, co kdyby naše manželky ochutnaly. Tak TO pochopit nesvedu.

Kde na ty zhovadilosti chodíte? A kde na to vůbec berete čas? Hlavně ale, běžte s tím už konečně někam do prdele. Kde jste byli dosud? Knedlíky se v Evropě jedí, co se Gibraltar jmenuje Gibraltarem. A to holt už nějaký ten pátek je.

V Evropě není ke dvaceti miliónům muslimů. Ke dvaceti miliónům muslimů je jenom v Unii, Norsku a Švýcarsku, což jsou asi jenom 4 % její populace, dalších 7 miliónů je na Balkáně, a to je více než 30 % tamní populace, a 17 miliónů je v Rusku. Chcete mi namluvit, že snad na Balkáně už brambory nejedí?

Vy jste se teď probudili a chcete vést jakési diskuse se „svými“ muslimy? To teď jste se najednou rozhodli začít vést boj proti „islamizaci“ Evropy a za evropské hodnoty? Hodnoty Evropy? Jakým právem mluvíte za Evropu, kterou jste evidentně jenom nedávno objevili? Jaké hodnoty evropské, za které chcete bojovat, si vůbec dovolujete považovat za své? Kde berete tu pýchu? Vzhledem k faktu, jak zbytek Evropy na Vaše „tažení“ reaguje, k faktu, že se sám chová jinak, bych řekla, že se nejedná o žádné evropské hodnoty, tak mějte alespoň tolik kuráže, že ty svoje ubohosti přestanete evropskými hodnotami nazývat, a dáte jim pravá jména. Co tak nazvat ty vaše snahy bojem za zachování postnormalizačního stavu? Nebo něco podobného? Nakonec, na jméně nezáleží, ale o evropské hodnoty a Evropu se teda nejedná ani omylem.

Posledním členem Evropské Unie se nestalo v roce 2013 Chorvatsko, ale v roce 2014 ostrůvek Mayotte. Pro ty, kdo neví: Mayotte je geografickou součástí Komorských ostrovů, politicky je součástí Francouzské republiky. Islám praktikuje 95 % jeho populace. Od šesti let děti mohou navštěvovat paralelně základní školu francouzské republiky a školu koránu. Katolická komunita, tvořená asi čtyřmi tisíci lidmi, má jen jednu farnost se dvěma kostely. Mayoťané (správně Mahorané) si mohou vybrat svůj statut mezi dvěma, tím, podléhajícím obecnímu právu, nebo právu zvykovému. Volba statutu má vliv na postavení osob, a jejich soukromá práva (pro doplnění: Mahorané jsou muslimové, nicméně tradičně žijí v matriarchátu, např. dům patří k ženě a vypovězení muže nebo rozvod v první řadě představuje ztrátu společníka spíše než ztrátu sociálního a ekonomického postavení) Zákonem z roku 2003 se zrušila možnost polygamie tím, že nové manželství nesmí být uzavřeno před rozpuštěním manželství předchozího, nicméně polygamní manželství již uzavřené tento ani žádný jiný zákon nezrušil. Kamenování lidí je zakázáno vyhláškou.

Proč o tom píšu? Protože obyvatelé Mayotte mají stejná práva v EU jako obyvatelé Chorvatska nebo Velké Británie, a je povinností České republiky a Slovenska jim tyto práva zaručit. 100 tisíc polygamních Mayoťanů s francouzskými pasy s diplomem z místní madrasy má v České republice a na Slovensku stejná práva jako 100 tisíc anglických lordů.

TOTO jsou ty evropské hodnoty, rovnost a svoboda, a tyto nedokáže, jak sleduji celospolečenskou diskusi, většina ani chápat (typické je: „Brusel se zbláznil“), natož respektovat, a o tyto věru ani nebojujete.

Nespletli jste se v roce 2004? Vstupovali jste do Unie, do jejichž orgánů mělo volební právo 20 miliónú muslimů. Promiňte, tažení a boj „brambory proti knedlíkům“ vyhrát na evropské půdě nemůžete. Knedlíky součástí menu byly, jsou a budou.

Naučte se s tím žít.

sk pochod

 

32 Komentářů

 1. robert
  8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 20:26 — Odpovědět

  Proč bych nemohl jíst obojí? Brambor i knedlík.
  *
  Ti lidé z ostrova potvrzují tvrzení Fukuyamy, v jeho knize Konec dějin a poslední člověk se objevily čtyři nové problémy, které stále více narušují optimismus jeho knihy.
  Prvním problémem je islám chápaný jako překážka demokracie,
  druhým je problém demokracie v mezinárodním měřítku,
  třetí je spojen s autonomií politiky
  a čtvrtý reaguje na neočekávané důsledky moderních technologií.

  5
  1
  • robert
   8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 20:28 — Odpovědět

   • Islám: hlavní myšlenkou islámu je jednota státu a náboženství, což šíření demokracie v muslimských zemích brání nejvíce. Samotný islám ovšem překážkou není, překážkou je zneužívání islámu pro politické cíle, především jeho nejrůznějších variant, nejčastěji jeho radikálnějších podob. Ty brojí proti modernizaci, narušující tradiční kulturní totožnost. Tento problém se nemusí nacházet pouze v samotných muslimských zemích, ale může se vyskytnout i při soužití muslimských menšin v liberálních společnostech, příkladem může být Francie. Ve Francii došlo v listopadu 2005 k nepokojům a střetům mezi přistěhovalci z muslimských zemí a policií.

   2
   3
   • 8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 21:08 — Odpovědět

    radikalismus jako takovy je nebezpecny vseobecne; a mladi muslimove; resp mladi co nejakym zpusobem broji proti spolecnosti a tak se k radikalnimu islamu utikaji, jso problem, ale jsou to nasi mladi, a urcita cast mladych bude radikalni vzdycky. Zadna spolecnost neexistuje bez radikalnich skupin mladych, vcera to byli Irove, Eta, dokonce se za radikalisty povazovali i Greenpaece sveho casu, jsem strasi, pamatuju ty doby. Zitra, v dobe dalsi krize, to zas budou jini, budou ale stejne radikalni, jenom objekt se zmeni. Tim je nechci omlouvat, zabit a hodit bombu na nekoho neni dobre ale je to stejne spatne pro vsechny. Posuzujme zlo jako zlo. A jeste bych doplnila k tem nepokojum, jenom bych uvedla na pravou miru, pristehovalci t muslimskyc zemi nevim jestli byli vsichni, naopak mezi rady policistu je ohromne mnozstvi pristehovalcu z muslimskych zemi, resp deti pristehovalcu a muslimu. Pani Rachida Dati je dite pristehovalcu a muslim a byla ministrem vnitra dokonce. Prosim, nechapejme problemy, ktere jsou, jako: muslimsti pristehovalci versus nemuslimsti starousedlici. Neni to pravdive. Muj manzel ma security agenturu a vetsina lidi co pro nas pracuje jsou prave muslimove, ted mne zrovna napadlo.

    1
    6
  • 8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 21:14 — Odpovědět

   :) muzete, :)
   mne ten priklad napadl nedavno kdyz jsem cetla diskusi Bible versus Koran (ohledne exkomunikace za mravni prestupky) . Ono Islam neni jako knedlik pravda, ale do toho bych se ted nechtela poustet. :) pro tento clanek toto prirovnani staci.
   Dulezite je jist s mirou a podelit se. :)

   1
   2
 2. 8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 20:33 — Odpovědět

  I ten Gibraltar je ve finále arabský název – džabal táriq…

  3
  2
  • 8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 20:51 — Odpovědět

   Na to jsem prave myslela, proto jsem Gibraltar jmenovala. Islam je v Evrope od doby co Tariq vystoupil na horu, ktera ted nese jeho jmeno. :) Džabal Táriq – Gibraltar.

   3
   2
  • Dominik
   8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 22:19 — Odpovědět

   Zásadnější než to, že je arabský, je spíš to, že je od muslimů. Protože arabství neznamená islám. Arabské křesťanství je starší než arabský islám. A právě arabské křesťany meč islámu zastihl jako první, protože se islám zrodil v jejich národě, přesto nikdy nezanikli. Současný patriarcha Řecké pravoslavné církve v Sýrii, Youhanna Yazigi, je také Arab. I jeho bratr, který byl unesený islámskými radikály a už je několik let nezvěstný, je Arab.

   Islám a arabství by nikdy neměly být chápány jako propojené pojmy; je to urážka pro arabské křesťany, kteří pod islámem trpí a umírají.

   7
   0
   • 8.10.2015 – 25 Tishri 5776 v 23:02 — Odpovědět

    "ze je od muslimu"? Myslite ten nazev? Proc by melo arabske krestany urazet ze Gibraltar ve skutecnosti znamena Hora Tariqova? Co ma jazyk arabstina spolecneho s tim ze cit " arabské křesťany meč islámu zastihl"
    To prece nikdo netvrdi ze arabstvi znamena islam. alespon ja urcite ne, vzhledem k tomu ze ani ja ani manzel nejsme Arabove.
    k ostatnimu recenemu: Urazka je sice silne slovo, ale verte ze ani muslimum co Arabi nejsou se nelibi, kdyz se pojem Arab a muslim stotoznuji. A teda opravdu nevim, kdo je vice urazeny, jestli Arab, kdyz ho povazuji za muslima, nebo muslim, kdyz ho pavazuji za Araba, to at si ale kazdy probere sam, a hlavne ti, kterych se to tyka a ne my tady. Co koho urazi je silne individualni a mluvit za jine nam neprilusi.
    Navic: Tariq pokud je mne znamo, ani Arabem nebyl sam.

    0
    1
  • 16.10.2015 – 3 Heshvan 5776 v 16:59 — Odpovědět

   Vubec nerozumim tomu placi dolu u tohoto komentare. to jako ze dotycni mysleli, ze je to nepravda? nebo ze by radi prejmenovali Gibraltar?

   1
   0
 3. danny
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 06:26 — Odpovědět

  Keby človek vzal rozum do hrsti(pokial nemá k dispizícii len tie hrste),tak by pochopil,že Tarikova skala sa rovná Pik Stalina./Už vidím v Indii trebars Horu Roberta (nie nášho,smile)Cliva./
  Martino,keby ste rozumeli(nemusí sa súhlasit)tomu malému národu a čo prenho znamenajú tie slovíčka,tak to v živote nemôžete napísat.Načo rozumiet Europe?Všakže.

  3
  0
  • 9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 08:58 — Odpovědět

   BOze Danny, Tarikova skala sa nerovna Pik Stalina (ani Pik Komunismu). Tarik Gibraltar dobyl, a od te doby je islam v Evrope. To jsem mela na mysli. Vy to vite, predpokladam.

   Kteremu malemu narodu, myslite tech co ziji na Gibraltaru, Cechum nebo Slovakum mam rozumet? Nevim ktery maly narod jste myslel. Na Gibraltaru nezije zadny zvlastni maly narod specificky pro tuto oblast, a Cechum a Slovakum rozumim, nevidim duvod proc bych neco takoveho napsat nemohla. Ponevac je neni pravdive nebo to povazujete za urazejici. Vite, kdyz potkam cloveka a promluvi na mne, tak to neposuzuji podle toho v jakeho naroda je clenem :) proc bych teda na narodnost mela brat zretel ve svych pocitech.

   0
   2
   • danny
    9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 12:00 — Odpovědět

    Ako sa hovorí:,,Všechno je o vhledu."Asi tak.

    1
    0
    • danny
     10.10.2015 – 27 Tishri 5776 v 06:48

     Ešte taká malá nápoveda-Prečo nie je šít Stalina,hora Roberta Cliveho(vítaza v Indii a Bengálsku) ale Tárikova skal ostala?smile

     0
     0
 4. danny
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 06:43 — Odpovědět

  -Je mi to lahostajné!
  -Unavuje ma to!
  -kde na to chodíte!(na tie zhovadilosti)
  -Kde na to beriete čas!
  -Bežte do prdle!!!!!
  Tak ako vlastne?A ked človek nechce žit v schizofrénii tak čo?

  1
  0
 5. danny
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 06:52 — Odpovědět

  Treba pripomenút ešte,že Poliaci majú v hymne,že ich naučil Napoleon vítazit.(Aj to je Francúzsko,lenže oni to už nevedia).

  1
  0
 6. danny
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 06:55 — Odpovědět

  A pripomenút Waršavsku sejšn:,,Waršava Araba nechce".(Toto je posledný hit!Ked už teda.)

  1
  0
 7. Monika
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 07:36 — Odpovědět

  Martino,

  závidím Vám schopnost tak krásně vypsat co máte na duši. Článek krásný a čtivý a nedá se s ním než souhlasit. Ráda bych uměla vyjádřit co cítím tak jako vy. Ale neumím.

  Včera jsem mluvila se svojí kamarádkou, je provdaná za araba – muslima. Už dlouho, žijí zde, mají dvě děti, dalo by se říct normální rodinka s normálními problémy. Mohli by mít normální problémy. V tuto chvíli ale řeší i ty nenormální. To, že manžel obtížně sháněl roky práci, protože je prostě jiný, tak trochu snědý, černovlasý a hlavně cizinec je u nás normální, ale že se lidé budou mít potřebu "vyřádit" i na malých dětech tomu asi nechtěli uvěřit. Malý syn je hyperaktivní, jako mnoho jiných pětiletých kluků, ale ve školce je izolován jako ten divoký arab co jeho rodiče jsou muslimové co se to ani nesnaží schovat. Jeho muslimství je vidět v jeho nezkrotnosti a tak za veškeré nehody jistě může on. Už ve školce jsou děti učeny o nebezpečném rozdílu mezi těmi našimi "hodnými" a těmi lišícími se jinými. Označit druhého za viníka všeho zlého je tak lehké a děti snadno přijmou toto "učení".

  Je mi do pláče nad takovou společností.

  1
  2
  • 9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 09:05 — Odpovědět

   dekuji moc krat.

   zrovna vcera jsem tady cetla clanek o vyjadreni se kvalifikovaneho psychologa, ktery v posudku uvedl, ze dite je stydlive prehnane, protoze ma muslimskou vychovu. Zname odmitli osetrit chlapecka, ponevac "co kdyby" mel ebolu (je mulat) . uz jsem z toho unavena. Uz cekam na den, kdy zacnou deti z techto rodin odebirat, coz podle vseho nasledovat klidne bude. Jsem unavena. Drzim palce vsem, ja tolik kuraze nemela a zdrhla jsem.

   1
   2
  • danny
   9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 12:06 — Odpovědět

   Treba poplakat nad sebou,nie nad spoločnostou.Ked ja som,, inakší nezvalujem to na spoločnost.
   (Vnútorná emigrácia).

   1
   0
 8. Tomáš Flaška
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 07:51 — Odpovědět

  Já byl vždycky Eurohujer, totální. Ale po přečtení tohoto článku si začínám říkat, že vystoupení z EU nemusí být zase tak od věci.

  2
  1
  • 9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 09:08 — Odpovědět

   nerazite na volebni pravo 20 M muslimu? a to jsem ani nedodala, ze nemaji jenom volebni pravo, ale jsou i voleni a v tom evroparlamentu sedi. :))))))))))

   1
   2
   • Tomáš Flaška
    9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 11:09 — Odpovědět

    No a to je právě ten problém. Jistě víte, jaké procento je jich již ve Švédsku. A zjevně i v zastupitelstvech všech úrovní. Proč je Švédsko zemí, která na mezinárodním poli vždy nejostřeji vystupuje proti Izraeli? To opravdu chceme?

    2
    0
    • Egoane Altaréz
     9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 19:43

     Jsem Svédka a mohu vás ujistit, ze uznání Palestiny jako státu, nemá co do cinení se svédskými muslimy. Konflik mezi Israelem a Pelestinou je komplikovaný a velmi infikovaný a já nemám dostatecnou erudici jej komentovat.

     0
     0
    • 16.10.2015 – 3 Heshvan 5776 v 17:01

     kolem 5% to je maly duvod k tomu aby ostre vystupoval, nebylo by to logicke.

     1
     0
  • 9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 09:10 — Odpovědět

   narážíte, ne nerazite sorry

   0
   2
 9. danny
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 12:11 — Odpovědět

  Teraz som akurát pokecal u plota so Svedkami Jehovovimi.Prene tá istá argumentácia-narážate,ale nenarazíte.(prečo používajú patvar Jehova?Podme k eschatologii.A boli sme porozprávaný.)Ja som nenarážal,len som sa pýtal.

  1
  0
 10. Petr Maršálek
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 12:29 — Odpovědět

  Já bych si na vašem místě nebyl tak jistý, že knedlíky budou v Evropě vždy součástí menu. Jak je hezky vidět z BV, náboženské války nejsou ani zdaleka minulostí a není nikde napsané, že se opět po letech nestanou součástí i evropského jídelního lístku. A jistě vám nemusím připomínat, že Evropané umí být ve vymazání jednotlivých položek menu velmi důslední.

  3
  0
 11. Václav Kubka
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 18:37 — Odpovědět

  Přijímat bychom meměli ty nejvíce ohrožené- https://www.youtube.com/watch?v=3Pp80a-c1Go

  1
  0
 12. Elina
  9.10.2015 – 26 Tishri 5776 v 19:39 — Odpovědět

  Paní Martino, pro mne evropské hodnoty znamenají mimo jiné lásku k zemi, v níž jsem poprvé vykřikla do světa, vztah k židovsko-křesťanským kořenům civilizace Evropy, jejíž částí je i má rodná zem a které jsou mnohem hlubší, než si mnozí jsou schopni a někteří i ochotni představit. Já věřím, že přes to přese všechno ze světa nezmizely! Odkazy na ně najdeme totiž i tam, kde bychom je pravděpodobně nehledali, jako např. i v populární hudbě nebo v literatuře zcela nenáboženské. Vážím si těch, kteří se dokáží za tyto hodnoty postavit a hájit je, i když jsou zesměšňováni a napadání. Vážím si těch, kteří nám říkají pravdu o islámu. Vážím si těch, kteří ušlechtilost a toleranci tohoto nejmírumilovnějšího ze všech náboženství okusili doslova na vlastním těle, a proto po nich nelze dost dobře plivat jed, když o těchto zážitcích hovoří a píší. Vážím si i muslimů, kteří odmítají násilí a chtějí žít v míru; věřím, že jich je velká většina. Ale nevážím si těch, kdo by nám chtěli předpisovat, co smíme a nesmíme vydávat a číst, nevážím si těch, z nichž zášť k lidem, kteří se islámu bojí a dávají najevo, že si ho tu nepřejí, srší jak radioaktivita z té nešťastné japonské elektrárny.
  Přeji hezký večer.

  4
  0
  • 16.10.2015 – 3 Heshvan 5776 v 17:07 — Odpovědět

   Dobry den, dekuji za zastani se pod clankem.

   Laska k zemi je velice pozitivni, nicmene se domnivam, ze to neni evropska hodnota, obyvatele Tanzanie take citi lasku k sve zemi, a evropane nejsou. Vsichni citi.Je to geneticka predispozice. Nejdrive blizka rodina, pak sirsi rodina, ctvrt, mesto, kraj, zeme, kontinent a …….zemekoule (tam ale neni proti komu se vymezovat, zatim)

   Ja si take nevazim tech co chteji predepisovat, vnucovat sve, bez ohledu na to, co na to ti, kterym je vnucovano. Ac jsou muslimove, knezi, politici, manzele…..

   1
   0
 13. danny
  10.10.2015 – 27 Tishri 5776 v 06:45 — Odpovědět

  Egoane Altarez,nikto nechce aby ste komentovala hlboký,komplikovaný,hlboko infikovaný prakonflikt medzi Israel a Palestínou.Otázka Tomáša bola o niečom inom.Ak ste si nevšimla.A to ako Svedka,komentovat môžte,všakže.A kedže Svedsko sa svojím konaním prezentuje(javí)aj svetu,takže ich postoje môžme komentovat aj my.smile

  0
  0
 14. Tomáš Flaška
  10.10.2015 – 27 Tishri 5776 v 07:52 — Odpovědět

  Egoane Altarez: Starosta města Malmö již před pěti lety bezelstně přiznal barvu: „V našem městě žije na 200 tisíc muslimů a jen osm stovek Židů. Chcete po mně snad, abych ignoroval vůli voličů ve prospěch ­abstraktního pojetí pravdy?“ Od té doby se z města odstěhoval takřka celý zbytek židovské ko­munity.

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Svoboda nesvobody

Další článek

Příchodem zbídačelých uprchlíků expanze islámu získává jiný, řekněme nábožensko-sociální rozměr