« Při fašismu skutek předchází doktrínu »

Přírodovědce obvinili. Ještě 17. listopadu zpíval s panem prezidentem, hrdý sám na sebe, kam až to dotáhl. Vysoko, ba přímo nejvýše. O den později ho obvinili z toho, že svými výroky ve skupině na svém facebookovém profilu podněcoval k nenávisti vůči skupině osob  a k omezování jejich práv a svobod, i přesto, že tak na Facebooku činil již minimálne dva roky, obtěžoval své studenty, či spíše studentky (to ale ve svém volném čase) a napsal o islámu a jeho škodlivosti dvě knihy. I přesto, že tak činil již minimálně dva roky, a to tak hlasitě, že si ho všimla i německo-francouzská televize, pro kterou sedě nad orientálním servisem pronesl pro mě nezapomenutelné: “Vi dont vont Islam in Ček repablik”, nic se nedělo.

Profesor Robert O. Paxton, specializující se na fažismus v Evropě, kdysi popsal fáze, vývoj fašizování společnosti. (Fašistě (?) vs Demokraté (?)) První fázi je fáze ideologická, kdy dochází k vyčlenení pravicových extrémistů a společně s levicovými extremisty popírajícími principy demokracie pak jménem národní a sociální syntézy kritizují stávájíci politickou situaci. Definuje se nepřítel, jehož obětí bychom se měli stát. „Lidem je naočkováno společné nebezpečí a následně jsou vmanipulováni do sjednocujíího patriotickeho šílenství“ (Dr. Lawrence Britt) Druhá fáze nastává, kdy  ze začátku okrajové ideje jsou přebírány elitami, v zásadě podporované zájmovými ekonomickými skupinami. V této fázi dochází k provázání elit s náboženstvím a „nejrošířenejší místní náboženství se začne využívat jako prostředek jestě k silnějšímu manipulování“, či spíše upevnění veřejného mínění. Původní hnutí zanikají.

Tak jako na zápase amerického fotbalu, skuteční hráči naspoupí k vlastnímu zápasu až potom, co davy diváků roztleskali pro publikum vnadné rostleskávačky. Vykonavači, roztleskávači, dav. Tak jako roztleskávačky neodohrají skutečný zápas, ani předkapela neodehraje celý koncert, tak bylo poměrně jasné, že ani doc. Konvička nedojde vítězně až k volbám.

Ale roztleskávačka to byla ohromná.

Pokud teorie platí, zanedlouho se nám představí skuteční hráči.

18 Komentářů

 1. Roman Porteš
  25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 08:04 — Odpovědět

  Ten pravopis, to je bída. Obsahově dobré.

  2
  1
 2. danny
  25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 10:13 — Odpovědět

  pre konformistu-obsah dobrý,forma bieda.Pre nonkonformistu-forma nepodstatná,obsah biedny.

  3
  2
 3. Elina
  25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 11:35 — Odpovědět

  Mám dotaz: byly by příslušné orgány taky tak akční jako v případě pana Konvičky, kdyby se jednalo o urážku židovské nebo křesťanské víry? A žádám odpověď, neboť mne to velice zajímá.

  1
  1
  • Martina
   25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 11:54 — Odpovědět

   Ja doufam paní Elino, ze ano. V každém pripade by mely byt. Právo a zakony platí na území Cr pro každého stejne. A tak by se mělo přistupovat i k vyžadování jeho dodržování.

   1
   0
   • Miloš
    25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 12:13 — Odpovědět

    Máme to ale štěstí, že Islámský antisemitismus je tak dobře potírán v Evropě. Až tvůj Alláh bude pomáhat zbytečně zmasakrovaným lidem, pak možná tvoje náboženství bude mít nějakou váhu.

    8
    1
    • martina
     25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 12:24

     Pane Miloši, tady přece vůbec nejde o nějaké náboženství. Je jedno koho pan Konvicka chtěl namlit. A o Evrope bych nemluvila. To co se děje v Čechách nebo resp ve V4 bych nevztahovala na celou Evropu. A právo žádnou "váhu" nezná, je rovné pro všechny stejne. Jednotlivce, osoby. Pro ty co "váhu maji" (asi jste myslel společensky význam) i pro ty co nemají.

     3
     6
    • Erich
     25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 18:13

     Víš co Miloši. Nejdříve si ujasni, jaké myšlenkové pochody se odehrávají v Martinově hlavince – on je krom pozadí mandrilů fascinován i fenolem – k dočtení zde:

     https://www.shekel.cz/33051/o-vrazich-islamistech-a-objektivite

     Představ si, že se stane politikem s obrovskou popularitou a spousta lidí mu jako akademikovi a odborníkovi na islámno bude bezmezně důvěřovaj, jeho myšlenky pojme za své a dá mu rukou "bianko šek". Tomu fenolizátorovi. To se pak může přihodit, že i ta injekce bude brána jako zbytečná změkčilostí. Tak a pokračujeme. A teď si jěště dopředstav, že sám z nějakého důvodu vybočíš z řady formičkovcema tolerovaných postojů – což se v životě občas stává, že. Máš to? Tak a co, dobrý?

     2
     3
    • 25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 20:20

     mne hlavne bavi ty "dislike" ke komentari o rovnosti :)))))))))))))))))

     1
     3
    • dada
     26.11.2015 – 14 Kislev 5776 v 10:40

     Erichu, já jsem si ten "rozhovor nad fenolem" znovu projela. Nechci to zlehčovat, ale můj dojem je, že je to Konvičkův způsob, jak dát najevo nejvyšší míru opovržení a averze, a že ke skutku to má hodně daleko. Ostatně já si vůbec myslím, že Konvička je ve svém jádru dost velký měkkota a to silácké šermování je více méně zastrašovací manévr. Není to fašista, je to vůl, zbytečně si zavařil. Teď "dobrotivé davy" s tím trestním oznámením slaví orgie, ostatně na Konvičkovi se ukájejí už dlouho, ale já vidím mnohem větší nebezpečí u jiných lidí. A vcelku si stále trvám na tom názoru, že můžeme být rádi, že nějaký Konvička je. Z nějakého důvodu jsou dušínové mimo provoz, nebo to přímo táhnou někam. Ti mají šanci udělat z nás národ xenofobů, kterým (souhlasím s Alexandrem) z velké části zatím nejsme, prostě jen registrujeme, co se děje.

     5
     1
    • Erich
     26.11.2015 – 14 Kislev 5776 v 12:30

     Dado jsou to dost možná kecy u piva jenže si nachází své posluchače, kteří jsou pak schopni ovlivnit či přímo zastrašít váhající zbytek šedé zóny. A to co si lidé v současné době dovolí napsat do komentářů, naznačuje, že se tak již děje. Ale nemá v tom prsty jenom Martin.

     1
     1
 4. Elina
  25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 13:01 — Odpovědět

  Paní Martino, díky' Pak by tedy bylo vše v pořádku. Přeji hezký den.

  1
  0
 5. alexandr babic
  25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 13:56 — Odpovědět

  kdyz se lidi nebudou branit, tak tu za chvili budeme mit islamsky fasismus a zidum nezbyde
  nez odejit do izraele.
  pak si muzete rict, ze jste tomu pomohli :-(

  8
  1
  • Erich
   25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 19:03 — Odpovědět

   Co to je to bránit se? Proti komu a jak konkrétně? Je tady tři a půl muslimského fanatika proti tisícům našich. Českému fašismu a českým fanatikům se nemáme bránit? Ty máme adorovat? Ono by bylo dobré si vzít příklad z Izrale, ne z jeho politických proklamací, ale z varování odborníků. Společnost sama je formována prostředky jakými se brání. Představa, že ted přivřeme oči nad našimi protofašisty a protonacionalisty a že pak, až hrozba pomine se začneme chovat humánně je zcela mylná – čím kdo zachází tím také schází.

   4
   2
   • alexandr babic
    25.11.2015 – 13 Kislev 5776 v 19:45 — Odpovědět

    takze 80% naroda jsou nackove?
    myslite, ze nevidi lidi co se deje okolo v eu?
    britanie, ktera se branila fasismu byla rovnez fasisticka?
    erichu jste postmodernista a je vam fuk, zda tu nastoupi "kanibalove" k moci :-(

    5
    2
    • Erich
     26.11.2015 – 14 Kislev 5776 v 10:18

     Alexandře já jsem nikde žádná procenta nezmiňoval, hovořím jen o tisících. Z toho dovozuji že jste k číslu 80% došel z roztomilého Martinova výroku kde se vymezuje vůči 12-16% populace.

     – Smím předpokládat, že toto rozdělení berete za reálné?
     – Smím předpokládat, že postoj 80% populace berete za správný?
     – Smím předpokládat, že pokud napadám Martinovi názory, tak Vám připadá, že napadám názory 80% populace?
     – Smím předpokládat, že předpokládáte, že většina má vždy pravdu?

     Fenol jsme tu již měli, pro změnu zas něco o občanských svobodách dle Martina:

     "Jediné, co pomůže, je tlak na politiky, zastupitele, novináře, aby udělali vše pro to, aby se islámská expanze zastavila. I za cenu překopání zákonů, zavření hranic, militarizace společnosti a ano, klidně i zbavování občanských práv těch 12-16 procent populace, která s islámem sympatizuje. Dávejte politikům a stranám najevo, že jinak je volit nebudete – a volte takové, kteří k těm obětem budou připraveni."

     Ptáte se na Británii, po pravdě nevím, zdali byla fašistická, ale vím, že měla svého Churchila, člověka svérázných postojů ( totˇeufemismus nejhrubšího zrna )

     podrobněji zde:
     http://blisty.cz/art/55244.html

     Já osobně si myslím, že mi vůbec není jedno, kdo nastoupí k moci, jen nechci patřit k 80% populace která upřednostní toho svého fanatika před muslimským. Já totiž nemám rád fanatismus jako takový.

     3
     3
 6. alexandr babic
  26.11.2015 – 14 Kislev 5776 v 19:32 — Odpovědět

  to erich:
  citace "Já osobně si myslím, že mi vůbec není jedno, kdo nastoupí k moci, jen nechci patřit k 80% populace která upřednostní toho svého fanatika před muslimským. Já totiž nemám rád fanatismus jako takový."

  vysvetlim to prirovnanim.
  kdyz jsou deti ve tride hodne tak dostacuje pokud je pani ucitelka taky hodna a s detmi
  se lehce domluvi a vse funguje.

  jenomze pokud do tridy hodnych deti nastoupi par jedincu rozjivenych, nevychovanych, tak
  pani ucitelka tridu nezvladne, dopadne jako ucitelka s obecne skoly a dostane se do blazince.
  v tu chvili trida potrebuje tvrdsiho ucitele igora hnizda, ktery je postavi do late, po case se zase
  muzou vratit k volnejsimu rezimu pohode.

  pokud igor hnizdo neprijde a stale to ma v rukou ucitelka co deti nezvlada, tak nakonec bude
  plna trida lumpu a pohoda nezavladne nikdy.

  dnesni eu politici jsou jako ta ucitelka tesne pred blazincem.
  winston churchill je jako ten igor hnizdo.

  tvrdit dneska, ze se nic nedeje, ze nemusime reagovat na silici islam v evrope je jedina cesta do pekla.
  vy se erichu bojite lecit nemoc, jenom proto, ze injekce taky stipne.
  ale kdyz injekci nedate, tak nemoc zvitezi.

  3
  1
  • Erich
   27.11.2015 – 15 Kislev 5776 v 12:06 — Odpovědět

   Alexandře dohodneme se takto – uděláme si takovou hodnotovou tabulku v bodech, toho co odmítáme a lidi budeme soudit podle toho, zdali zapadnou do námi dohodnuté škály či nikolivěk. Ale budeme to brát hlava nehlava zleva doprava a nikoliv selktivně. Zkuste nasřelit pár bodů, jestli mi to třeba bude konvenovat.

   0
   1
 7. alexandr babic
  28.11.2015 – 16 Kislev 5776 v 12:22 — Odpovědět

  odmitam X schvaluji/toleruji
  rasismus X kritiku nabozenstvi
  antisemitismus (narod) X anti-judaismus (nabozenstvi)
  antiarabismus (narod) X anti-islam (nabozenstvi)
  cinit ideologicky tolerovane nasili X nosit viditelne jakekoliv znaky sveho nabozenstvi/ideologie (i nasilne)
  nekontrolovana imigrace do evropy X lokalni pomoc v konkretnim miste (stavba skol, nemocnic, tovaren….)
  politickou korektnost, zavirajici usta kritikum X kritiku kultury, nabozenstvi, ekonomiky, ideologie

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Obhajoba Martina Konvičky

Další článek

Běda obědům?