Mrtvé moře je jedním ze symbolů Izraele. Jeho voda je tak slaná, že neumožňuje přežití vodních organizmů a požití jejího většího množství je jedovaté i pro člověka. Přesto jsou už od pradávna známy i její klady. Legenda tvrdí, že to byla biblická královna ze Sáby, kdo si jako první povšiml hojivých a regeneračních účinků Mrtvého moře. První lázně na jeho březích pak nechala vystavět Kleopatra. A ani dnešní královny stříbrného plátna, jako je třeba Julianne Moore, nedají na výrobky z Mrtvého moře dopustit. Voda z tohoto bezodtokového jezera totiž obsahuje ve vysokém podílu jedenadvacet minerálů, které dokážou pomáhat při léčbě kožních problémů, lupénky a ekzémů a bojují dokonce i proti zadržování vody v organismu. Za vysoký obsah minerálů vděčí bahno Mrtvého moře tomu, že se nerušeně usazovalo po tisíce let.

Od Kleopatřiných dob se ale přece jen něco změnilo: dnes už nemusíme cestovat až k Mrtvému moři, abychom mohli těžit z jeho blahodárných účinků. Izraelská firma Minus 417 to umožňuje svým zákazníkům po celém světě; velké obliby dosáhla již i v Česku. Její výrobky využívají toho, že vysoká koncentrace minerálů ve vodě a bahně Mrtvého moře stimuluje metabolické funkce, napomáhá obnově buněk, udržuje optimální hydrataci pleti a zlepšuje texturu pokožky i vlasů. Ekologicky zodpovědní spotřebitelé si u této značky cení také toho, že její výrobky neobsahují parabeny a nejsou testovány na zvířatech. Ve vkusných obalech dodává účinnou kosmetiku z Mrtvého moře pro všechny druhy pleti; mimořádně účinná séra, obnovující krémy a vyplňovače vrásek pro zralou pleť, univerzální hydratační krémy existuje i speciální kosmetická řada pro muže, vyvinutá s přihlednůtím ke zvláštnostem mužské pleti a vlasů.

Kosmetika z Mrtvého moře
Kosmetika z Mrtvého moře

https://www.jewish-eshop.cz/kosmetika/

1 Komentář

  1. Elina
    17.5.2017 – 21 Iyyar 5777 v 11:41 — Odpovědět

    Díky za tu zmínku, mohu to jen potvrdit! Do Prahy to sice nemám zrovna co by kamenem dohodil, ale od té doby, kdy i v mém městě je výdejní místo, velmi ráda si nechávám kosmetiku i jiné zboží posílat, a jsem velice spokojena!

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Nový román Hana vypráví o temných rodinných tajemstvích i životě ve dvou nejtěžších obdobích Československých dějin

Další článek

MeetFactory Open Studios s izraelskymi rezidenty