Zdroj: Shekel

Ministerstvo zahraničí dnes uvedlo, že ministr zahraničí Karel Schwarzenberg navštíví koncem příštího týdne Izrael a Palestinu.

Během pracovní cesty bude pravděpodobně jednat i o situaci v regionu, kde se vleče spor mezi Izraelci a Palestinci. Schwarzenberg se stejně jako česká diplomacie staví za mírové řešení konfliktu. Ten se však pomocí mírových jednání stále nedaří vyřešit.

Během předloňského předsednictví v EU usilovalo Česko o těsnější vztahy unie s Izraelem. České předsednictví však mělo jiné názory na vývoj v Izraeli než Evropská komise. Nejednotnost názorů však panuje i rámci celé Evropské unie.

To ukázal hned první problém na počátku českého předsednictví v roce 2009, kdy musel český šéfdiplomat spolu se zástupci EU hledat řešení krize, která vznikla v důsledku bojů v pásmu Gazy.

Čeští politici jednají i s palestinskou stranou. Podporují tak několik rozvojových projektů na území palestinské samosprávy v celkové hodnotě přes 250 milionů korun.

Palestinu navštívil naposledy bývalý ministr zahraničí Jan Kohout. Loni navštívil i Izrael, kde jednal o perspektivách mírového procesu.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Naděje – (Náhrdelník 3)

Další článek

Pochod Živých 2.5.2011