Zdroj: Shekel

Již jsme si zvykli, že většina krajů tou a nebo jinou kličkou obcházela zákon a proplácela některým občanům různé zdravotní poplatky.

Tady je nutno zdůraznit to slovo některým. Protože na vrácení toho příspěvku dosáhli jen návštěvníci některých zdravotnických zařízení a vracení poplatků se dělo jen v některých regionech. Rovnost v podání sociální demokracie tak dostala hodně na frak.

V této souvislosti působilo úsměvně, když jedna moje známá v době dovolené chtěla v místní nemocnici uhradit poplatek 30 korun za ošetření svého zranivšího se dítěte. Personál  vůbec netušil jak postupovat a jednoduše těch třicet korun odmítl. Hejtman v tom kraji přitom hrdě prohlašoval, že poplatky se budou proplácet jen těm, kdo o to výslovně zažádají.

A nyní se z úst sociálnědemokratických hejtmanů dozvídáme, že hrazení poplatků po těchto volbách skončí. Proč asi? Co se změnilo? Stále nám přeci bylo tvrzeno, že dle zákona je vše v pořádku. Že tu je to dar, tady vlastně vracení přeplatku, onde dorovnání příspěvku. Obměna krajských zastupitelstev v těchto volbách taky nenastala, tak kde je problém?

Dále jsme stále slyšeli, že krajské rozpočty to nijak zvláště nezatěžuje, že zdroje na to jsou. Víme sice, že to bylo jinak, ale na rétoriku představitelů sociální demokracie jsme si již zvykli.

A tak mě napadá jiné vysvětlení: nezvolili jste nás holomkové, tak plaťte! Už není potřeba kupovat vaše hlasy pro parlamentní volby za třicet korun, stejně jste nevděčníci a nehodili jste to tam pro nás. Tak si to teď vypijte!

Pokud je ten důvod jiný, tak by ho rád znal. V oblasti krajských samospráv, rozpočtů krajů a ani v celostátní legislativě se těmito volbami zatím nic nezměnilo. Nic není rozdílné v tomto okamžiku a v době před jedním měsícem. Něco se asi změní zase za půl roku, až sociálnědemokratičtí hejtmani budou zase vymýšlet, jak koupit hlasy před senátními volbami.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Jyrko nedej se!

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vzpomínky Chanana Bachricha – kapitola IX.

Další článek

Interview s Hankou Weingartenovou