Zdroj: Shekel

Izraelci si dnes v Den holokaustu dvěma minutami ticha a za zvuku sirén připomněli památku šesti milionůŽidů vyvražděných nacisty.

Izraelské rozhlasové a televizní stanice od nedělního večera vysílají dokumenty a filmy o holokaustu a přinášejí svědectví těch, kdo přežili.

U památníku židovských obětí 2. světové války v Jeruzalémě Jad vašem premiér Benjamin Netanjahu v neděli připomněl, s jakou nenávistí se Židé střetávají dosud ve světě. “Někteří holokaust popírají, například Írán a jeho přisluhovači (libanonský) Hizballáh a (palestinský) Hamas, a vyzývají otevřeně ke zničení Izraele,” řekl Netanjahu.

Ministr zahraničí Avigdor Lieberman zase označil dnešní oznámení o zabití Usámy bin Ládina za velmi symbolické. “Izrael byl jedním z terčů Al-Káidy, která se snažila rozsévat své buňky v pásmu Gazy a v Předjordánsku,” uvedl pro vojenský rozhlas.

V Izraeli žije podle údajů Brookdale Institute 204.000 lidí, kteří holokaust přežili. Většinou jde o osoby starší 80 let a na 12.800 z nich loni zemřelo.

Jeruzalém 2. května (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael poblahopřál USA za likvidaci bin Ládina

Další článek

Kdo si mne ruce po Fukušimě?