Zdroj: Shekel

Nesmyslná poplatková politika našich největších bank byla již pranýřována mnohokrát a to nejen na těchto stránkách.

K jednomu z naprosto nejabsurdnějších poplatků patří poplatek za vklad hotovosti na vlastní účet. Konkrétně u ČSOB je toto ve výši 9 korun. A běda pokud byste přinesli nějaké větší množství mincí! Pak už to letí nahoru. Před několika měsíci zavedla ČSOB poplatek 6 Kč i za vklad přes tzv. vkladomat. To je bankomat, který peníze nejen vydává, ale dokáže je i přijmout. Před tím toto bylo zdarma, protože se to bralo jako použití bankomatu za pomoci platební karty.

A teď ke mně dolétl drb, že ČSOB tento absurdní poplatek od 1. srpna zruší, tedy že vklad peněz na vlastní účet bude zadarmo, a to nejen pomocí vkladomatu, ale i u přepážky. Nevím, zda se bude i nadále platit 30 korun pokud se vkládá na cizí účet. I to považuji za nehoráznost. Ale i tak, je to krok správným směrem.

Jenže jsme u dalšího problému. Banka, jakákoliv, by svou podstatou měla být konzervativní instituce. V to počítám i to, že poplatky jsou dány v ceníku, pokud možno transparentním (u nás pouze ha, ha, ha) a ten ceník se může měnit tak jednou za pár let.

Dalším pozitivem u ČSOB je fakt, že jsem viděl v sobotu otevřenou pobočku v Praze na Černém mostě! Píšu vykřičník, protože fakt nevím o jediné bance u nás, která by vyšla svým klientům vstříc natolik, že by o víkendu někde něco otevřela.

Teď tedy od 1. srpna se ceník ČSOB opět změní. Já vím o tomto zrušení poplatku. Člověk by měl jásat. Bohužel si ale naše banky za ta léta stihly vybudovat takovou reputaci, že je člověk jenom obezřetný a na jásání není čas. Asi si to někde vyberou jinak a tak aby člověk radši prostudoval VŠECHNY změny ceníku u této banky od srpna. A to mě právě štve, jak je potřeba pořád být ve střehu, s jakou čertovinou banky zase přijdou. Nemůžete mít klid.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

 1. Ondřej Třešňák
  12.6.2011 – 10 Sivan 5771 v 13:04 — Odpovědět

  Jen poznámka.
  Vím o několika bankách otevřených po celý víkend, stáčí vytáhnout paty z Prahy, v Brně jsou min. 2 pobočky jiné banky otevřeny v tzv. provozu pro obchodníky, vycházejí tak vstříc požadavkům drobných a středních obchodníků kteří nemájí přes všední den do banky.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Památku obětí holokaustu připomenou tabulky v brněnské dlažbě

Další článek

Kandidaturu na místo šéfa MMF podal také Stanley Fischer