Zdroj: Shekel

Syn izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, který slouží v armádě jako jeden z jejích mluvčích, se na své facebookové stránce posmíval Arabům a muslimům.

Armáda ho za to podle deníku Haarec pokárala. Výroky Jaira Netanjahua podle listu odhalily kontroverzní názor první rodiny státu na Araby.

Devatenáctiletý Jair Netanjahu napsal, že muslimové “slouží nenávisti a smrti” a že “násilí má své náboženství a tím je islám”. Napsal to po palestinském útoku v jedné z židovských osad na západním břehu Jordánu. Palestinci při něm ubodali jednu izraelskou rodinu k smrti.

Jair ve svých úvahách rovněž vyjádřil naději, že Palestinci nikdy svůj stát mít nebudou. Před dvěma lety na facebooku zorganizoval skupinu, která vyzývala k bojkotu arabských výrobků.

Podle Haarecu byly Jairovy názory z facebooku vymazány dvě hodiny poté, co redaktoři listu požádali premiérovy poradce o reakci. Ti ale odmítli komentovat výlevy na komunikační síti a odkázali deník na právníka rodiny Netanjahuových Davida Šimrona. Ten prohlásil, že jde o cynické zneužití výroků pronesených v hněvu.

“Premiér i jeho manželka vyznávají umírněnost a toleranci, respektují všechny lidi bez ohledu na jejich náboženské vyznání, původ a národnost a v tomto duchu také vychovávají své děti,” sdělil Šimron.

Palestinský mluvčí Husám Zumlut ale řekl, že je to výsledek Netanjahuovy školy. “Právě to Netanjahu produkuje v rámci rodiny i společnosti,” sdělil.

Armáda Jairovi Netanjahuovi připomenula své zásady a postupovala prý vůči němu stejně jako v případě jakéhokoli jiného vojáka.

Premiér Netanjahu již přiznal Palestincům právo na stát, avšak odpovědnost za zablokované mírové rozhovory přičítá tomu, žePalestinci odmítají uznat Izrael jako židovský stát. Ačkoli sám se v mládí jako voják účastnil bojových operací, Jair Netanjahu nastoupil před dvěma lety do nebojové jednotky. Podle tisku k tomu má zdravotní důvody, jež rodina nespecifikovala.

Jeruzalém 25. června (ČTK)

1 Komentář

  1. Karel79
    1.7.2011 – 29 Sivan 5771 v 10:46 — Odpovědět

    Myslím, že se nijak nevysmíval. Jen celkem přesně popsal realitu. Islám je skutečně založen na intoleranci, násilí a agresivitě. A muslimští rétorové si mohou panty vyvrátit, realitu nezmění.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Starej se o sebe! – (Náhrdelník 26)

Další článek

Číňané v Polsku dostavěli