Zdroj: Shekel

A druhá otázka, která by měla následovat? Pokračuje, již končí, skončila? Většina ekonomů se shodne, že pokračuje, ale jenom přesahuje do sociálních rozměrů, prostě se mění. Je to jak hospodářská krize po první světové válce.

Ale vzhledem k tomu, že jsme vyspělejší, nebude mít takové škody, na jaké jsme byli zvyklí z jiných krizí, o to déle bude trvat. Nejvíce postihne sociální oblast. Ale proč? Bude docházet k masivnímu přerozdělování, ale nejvíce to nepostihne bohaté, ale zase střední vrstvu, která o něco více zchudne.

Evropa, Asie, Amerika, bude participovat na Africe, stejně jako ČSOB Zajištěné fondy, nadproporciálně participují nad trhem – ale to znamená jediné, že díky i těmto (myšlenkově – vnímej jako nápad – defenzivním, ve skutečnosti je to nástroj, který deformuje trh!).

A to je právě problém našeho systému v Evropě, systém nemůže být umělý, a nemůžeme mít EURo – říkám Klaun má 160, ale Mikeš 161 – dle mého soudu má do EU patřit Rusko, Amerika, Izrael, celá Afrika (aby se zase začala přibližovat k Evropě) a i ten Vatikán a Německo. A Turecko také, samozřejmě. Každá země bude mít zvoleného politika. To bude naše zákonná rada. Výkonná a soudní bude v každé země místní, ale nejvyšší soudce bude Král a číslo Jedna.

Když se s takovou výkonnou radou Král domluví, že bude teď a kdykoliv v budoucnu nakupovat ropu za 100 USD za barel, tak i ropa těžbou z písku z Kanady (která mimochodem bude součástí EU, nicméně ne pod značkou EU..a uzná, že Král může být jenom jeden) – tak i hodnota práce (nevnímej pls finančně) a nákladovosti z těžby z písku, bude stejná – stačí mít v oběhu stále stejně peněz a dlouhodobě devalvovat.

Ale proč? Hlavně, to není možné dělat tak jak současná vláda smýšlí, nemůžu utrácet víc než mám, v tom má pravdu, ale nemůžu vzít lidem a přidat jim jinde, Pořád něco přerozdělujete. Ve všem. Začal bych tím, že bych zrušil DPH a spotřební daň – nechal bych jenom přímé zdanění – a to ve výši,a by budoucí systém a jeho aparatura, co nejméně stála – co nejvíce váhy spočine na městech a obcích, školství v soukromých rukách a i tak jiné resorty, které může s legislativních i administrativních důvodů být v soukromých rukách. Dal bych tím lidem více peněz, při zachování služeb a vyšší kvality, jež by ještě převážilo to, že by z chudých začala vznikat další střední vrstva.

Sjednotíme měnu na Korunu.

Autor: David Fábry

8 Komentářů

 1. antonín
  30.6.2011 – 28 Sivan 5771 v 19:13 — Odpovědět

  podle mne je to jednoduché, čím vícekrát se deficit přepočítá a předestiluje vhodnými formulacemi, tím více vznikne nových ,,finančních produktů,, a důchodových pilířů :o)

  0
  0
 2. Jarmila
  1.7.2011 – 29 Sivan 5771 v 21:34 — Odpovědět

  “Jakápak krize, pane, to už je bezradnost!” – zaslechla jsem nedávno debatu dvou starších pánů, pak se NEnáhodou objevil tento článek – a je o čem pře-mýšlet: “Kam to všechno spěje?” Pozoruju, že se podařilo ustanovit poměry, které je obtížné, ne-li přímo nemožné změnit a VŠEmocní se této”bezradnosti”
  snaží čelit vysíláním signálů stále spornějších, informací stále nechutněj-
  ších a distribucí rizik.Rizika ohrožující naprosto všechny jsou totiž šance
  některých. Bohatí si můžou bezpečí aspoň před některými riziky vykoupit, ale co ti ostatní?!
  Jak z toho všeho ven? Možná, že jednou přeci jen dojde k jakémusi přelomu krize, ale to se neděje samo od sebe. Myslím si, že nejdůležitější je třeba překonat krizi důvěry, což žádnými finančními zásahy nelze.
  Před časem jsem si přečetla velice zajímavý výrok Tomáše Bati,část z něho,
  s dovolením, odcituji:
  “Příčinou krize je morální bída. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a k veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic,
  nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.”
  I když se píše rok 2011, myslím si, že výše uvedená slova, pronesená v roce 1932, nám mají hodně co říct.
  pronesenými v roce 1932

  0
  0
 3. kralik
  1.7.2011 – 29 Sivan 5771 v 22:11 — Odpovědět

  proc VSEmocni :-)?

  ale trabas jsem se jen kousla pani Jarmilo :-).

  PS: Davide, uz jsem to chtela napsat vcera, na tenhle clanek, jste dite :-). Coz prosim pekne neni nadavka.

  0
  0
 4. kralik
  1.7.2011 – 29 Sivan 5771 v 22:14 — Odpovědět

  ale me se ta cvokova teorie udrzitelneho rustu libi, jen asi je jen pro cvoky :-)

  0
  0
 5. Jarmila
  1.7.2011 – 29 Sivan 5771 v 23:13 — Odpovědět

  Proč pro cvoky?
  Já o všeckým přemýšlela, čímž se jen na chvíli starosti rozptýlí….
  A napadá mě:jak by se mohlo vše,o čem je v článku řeč,vyvíjet do budoucna?
  Zatím ale ani nevím(e), jak se budou vyvíjet moje(naše) starosti.
  V intencích teorie růstu by měly trumfnout všechno, na co jsme byli zvyklí v minulosti :-(

  0
  0
 6. kralik
  2.7.2011 – 30 Sivan 5771 v 00:59 — Odpovědět

  pro snilky :-)
  ale nemam odpoved na VSEmocni misto vsemocni:-)

  jinak koukam, ze tu mame Jarmilu a Jarmilu sotka, nekdo se asi fakt kousl, I kdyz bych myslela, ze bez znalosti emailu, to neni mozne, kazdopadne uz I vedci z Izraele prisli na to ze jsme individuality, a kazdej z nas ma I tu jedinecnou hatmatilku :-). cert, aby se vtom vyznal, nebo pocitac :-)

  co se tyce vyvoje, taky nad tim premyslim semtam, globalni jeste trh totalne neni, tim myslim na zeme, takrikajic vypadajici jako by byly samy o sobe vezenim, takze po totalne planetarnim thu a s nim spojenem nejakem ismu, prijde meziplanetarni a nebo dojde na slova jednoho pana a zacnem znova.

  0
  0
 7. kralik
  2.7.2011 – 30 Sivan 5771 v 01:02 — Odpovědět

  starosti ….. voda?……vzpomnela jsem si na Vas

  0
  0
 8. antonín
  2.7.2011 – 30 Sivan 5771 v 14:16 — Odpovědět

  teď vážně,
  chtějí překonat krizi?..tak začnou rodit děti, alespoň v počtu jaký se dá jakž takž vzdělávat, ale ani kvantita není špatná. Když na národ přijde bič, začnou se lidi množit jak koťata s minimálními ohledy na ,,životní standard. :o)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vláda blokuje novelu exekučního zákona

Další článek

Izraelci si facebookovou kampaní vynutili zlevnění sýra