Zdroj: Archiv

Česká republika přispěje deset milionů korun na založení fondu Masaryk Distinguished Chair, který je společným česko-izraelským projektem vysoké školy Interdisciplinární centrum (IDC) v Herzliji a Masarykovy univerzity v Brně. Příspěvek ve středu schválila vláda.

Ministerstvo zahraničí ČTK sdělilo, že projekt je určen pro české studenty a vědce společenských a humanitních oborů, kteří mohou z fondu získat grant na pobyt. Školy ho zahájily během návštěvy tehdejšího ministra zahraničí Jana Kohouta Izraeli v roce 2010. S ministrem tehdy cestovali rektoři několika českých univerzit.

Uchazeči o příspěvek na akademický pobyt v Izraeli musí být uznávanými kapacitami v rámci české a mezinárodní akademické obce a musí aktivně publikovat, uvedlo ministerstvo. “Na konci výzkumného pobytu budou stipendisté prezentovat kolegům závěry své práce na veřejné přednášce či fakultním semináři,” dodalo.

Prostředky z fondu mohou využívat badatelé v politologii, mezinárodních vztazích, strategických a bezpečnostních studiích, sociologii, ekonomii, obchodu, psychologii, médiích a žurnalistice, historii, judaismu, kulturologii.

Ustavení fondu podle české diplomacie zapadá do právě vyjednávaného programu spolupráce mezi vládami Izraele a ČR na léta 2012 až 2015, který sjednávají na základě kulturní, školské a vědecké dohody.

Praha 14. července (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Asistované sebevraždy

Další článek

Demonstrace solidarity s uneseným vojákem Šalitem v Tel Avivu