Zdroj: islammemo.cc

Saúdskoarabský princ a blízký příbuzný krále Abdalláha nabízí 900.000 dolarů (15,7 milionu korun) každému, komu se podaří unést izraelského vojáka, který pak bude moci být vyměněn za Palestince vězněné v Izraeli.

Princ Chálid bin Talál bin Abdal Azíz Saúd v saúdskoarabské televizi řekl, že svou nabídku přidává k té, kterou nedávno učinil významný duchovní. Případný únosce tak má šanci získat milion dolarů.

Palestinští radikálové, kteří v roce 2006 unesli izraelského vojáka Gilada Šalita, za něj nedávno výměnou získali přes 1000 vězňů.

Princ Chálid v televizi prohlásil, že reaguje na výhrůžku, která se z Izraele ozvala na adresu šajcha Aváze Karaního. Ten po Šalitově výměně nabídl za únos dalšího izraelského vojáka jako odměnu 100.000 dolarů. “Karaní nabídl únosci 100.000 dolarů a já říkám, že s ním sympatizuji a nabízím dalších 900.000,” sdělil princ. Zmínil se také o tom, že nejmenovaná izraelská skupina údajně nabízí za zavraždění Karaního milion dolarů.

Princ Chálid je královým synovcem a třetím synem králova bratra prince Talála bin Abdal Azíze.

Izraelský server YNet připomíná, že není vyloučeno, že výzvu k zabití Karaního dal na facebook nějaký teenager a že se jí arabské sdělovací prostředky chopily a udělaly z ní kauzu. Pokud ale člen královského klanu Saúdú vyzývá k únosu Izraelce, znamená to porušení Ženevské konvence, která únosy zakazuje.

Rijád 30. října (ČTK)

2 Komentářů

 1. Karel79
  1.11.2011 – 4 Heshvan 5772 v 08:43 — Odpovědět

  Plánují únosy, neboť alách je spravedlivý a slitovný.
  Už měl být ten ksindl bradou vzhůru !

  0
  0
 2. fikus
  1.11.2011 – 4 Heshvan 5772 v 11:20 — Odpovědět

  izrael by mel najmout tajne agenty, kteri by posilali fiktivni odvazne izraelce, inkasovali by penize od sauda. pak by dostali svoje lidi zpet a odeslali by palestince. ziskali by penize a zbavili by se palestincu.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Cesta do hlubin úředníkovy duše

Další článek

Zádušní mše v chrámu sv. Víta připomněla oběti heydrichiády