Zdroj: Shekel

Neznámí pachatelé zneuctili protiarabskými hesly muslimské hroby na hřbitově, který je v centru Jeruzaléma předmětem sporu mezi místní izraelskou a palestinskoukomunitou. O případu, který je starý několik týdnů, dnes informovala izraelská policie.

“Smrt Arabům” a další rasistická hesla se našla na desítkách hrobů, upřesnila agentura AFP. Pozastavila se nad, tím, že k činu došlo podle policie již 8. října, ale úřady nápisy napsané sprejovými barvami z hrobů dosud neodstranily.

Spor kolem hřbitova z 12. století vyvolal podle AFP záměr izraelského Střediska Simona Wiesenthala vystavit v jeho těsné blízkosti židovské Muzeum tolerance.

Z posprejování muslimských hrobů hanlivými nápisy jsou podezříváni židovští radikálové. Ti takto vyjadřují svůj odpor k omezování židovského osidlování izraelskou vládou. Píší nápisy nejen na mešity a další arabské objekty, ale například i na izraelská vojenská vozidla.

Jeruzalém 10. listopadu (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zdravíte ve výtahu ?

Další článek

Nesmrtelný – (NÁHRDELNÍK 46)