Zdroj: Shekel

Na území severního Izraele v noci na dnešek dopadlo několik raket vypálených z jihu Libanonu.

Podle agentury AFP to uvedl mluvčí izraelské armády. Incident se podle něj obešel bez ztrát na životech. Izraelská armáda prý zaútočila na oblast, odkud byly rakety vypáleny. Další podrobnosti však mluvčí v prohlášení nesdělil. Podle agentury Reuters šlo o první přeshraniční útok za několik měsíců.

Izraelský list The Jerusalem Post s odvoláním na policii na internetu uvedl, že dvě rakety dopadly na území západní Galileje asi 700 metrů od hranice s Libanonem.

Izraelská média uvedla, že exploze obou raket poškodily dvě budovy.

Veřejnoprávní rozhlas podle AFP informoval dokonce o čtyřech raketách, které dopadly na izraelskou půdu. Jedna z nich údajně nevybuchla.

Libanonské hnutí Hizballáh se v roce 2006 střetlo s Izraelem v letní válce, která vypukla ten rok v červenci, poté co bojovníci Hizballáhu unesli do Libanonu dva izraelské vojáky. Izrael reagoval leteckými útoky v Libanonu, Hizballáh odpověděl raketovým ostřelováním severu Izraele. Konflikt ukončila v srpnu téhož roku rezoluce Rady bezpečnosti OSN, kterou Libanon i Izrael přijaly.

Jeruzalém 29. listopadu (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Svitky od Mrtvého moře prý byly zabaleny ve lnu

Další článek

Prezident Klaus a České dráhy