Zdroj: zpravy.idnes.cz

S chutí jsem si přečetl, že se prezident Klaus chystá na cestu do Ostravy novým železničním soukromým spojem Regiojet podnikatele Radima Jančury. Tak trochu schizofrenie.

Prezident Klaus je starým zastáncem volného trhu a svobodného podnikání. Potud je jeho cesta soukromým dopravcem v naprostém pořádku. Ale je nutno mu připomenout jeho blízký vztah k bývalému ministrovi a skrytému guru Věcí veřejných Vítu Bártovi, který v nenávisti k žlutým expresům prohlásil, že vlaky Radima Jančury vržou. Silně pochybuji, že s nimi vůbec jel.

Prezident Klaus se pozastavil i nad novou koalicí na pražském magistrátě. Přitom první její kroky budí konečně trochu naděje. Připomenu zastavení pražského ekotendru a dále přehodnocení nových projektů, které by vedly pouze k neúnosnému zadlužování města. Kéž by se tak dělo na celostátní úrovni. Ale zjevně panu prezidentovi tato koalice nevoní. Jeho názor, jeho problém.

Ale zpět k jeho cestě do Ostravy. Radim Jančura se nechal slyšet, že pan prezident dostane v jeho vlaku stejné služby a stejný komfort jako jakýkoliv jiný cestující. Doufám, že totéž předvedou i České dráhy. Tedy že hradní ochrance neposkytnou informace o tom na které nástupiště je vlak přistaven a že v zájmu utajení a znepříjemnění cestování cestujícím, kteří se namísto Českých drah rozhodli pro konkurenci, bude smět k nástupišti vlak přijet až minutu před plánovaným odjezdem. Stíhejte to nevděční darebáci! Už se těším na prezidenta s ochrankou v zádech jak poklusává po nástupišti a na poslední minutu dobíhá vlak.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Na sever Izraele dopadlo několik raket z Libanonu, prý bez obětí

Další článek

HLAVNĚ ŽÁDNÁ HESLA A NENÁVIST K ŽIDŮM