Zdroj: Shekel

Izrael má dnes propustit z vězení 550 Palestinců.

Jde o druhou a konečnou skupinu z velké výměny vězňů za zajatého izraelského vojáka Gilada Šalita, na níž seIzrael dohodl s hnutím Hamas vládnoucím v palestinském pásmu Gazy.

Izrael a Hamas se za zprostředkování Německa a zejména Egypta dohodly na výměně Šalita za 1027 vězněných Palestinců. V první fázi Izrael 18. října propustil 477 Palestinců, za něž se po více než pěti letech v zajetí radikálů dostal domů Šalit. Druhá skupina 550 Palestinců má být podle dohody propuštěna do dvou měsíců, tato lhůta vyprší dnes.

Izraelská vězeňská správa v souladu s izraelskými zákony zveřejnila 48 hodin před propuštěním vězňů jejich jmenný seznam. Ve dvoudenní lhůtě pak měli izraelští odpůrci výměny možnost předložit svou případnou stížnost izraelskému nejvyššímu soudu. Nejspíš se tak nestalo.

Žádný z dnes propuštěných totiž podle izraelského tisku nezabil žádného Izraelce, není mezi nimi žádný člen Hamasu nebo Islámského džihádu. Na seznamu jsou údajně členové umírněnějšího hnutí Fatah, propuštěno má být i několik žen a nezletilých Palestinců.

Tel Aviv 18. prosince (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Půjčit 90 miliard? Rozhodně ano!

Další článek

Démoni v člověku sídlí výše – (Wa-ješev)