Zdroj: Shekel

Se studenou sprchou může během svého mandátu více či méně počítat řada poslanců v mnoha zemích světa.

Izraelský poslanec ji však nedostal pouze obrazně. Pravicová poslankyně a bývalá modelka Anastasija Michaeliová se během dnešního jednání školského výboru izraelského parlamentu natolik rozčílila na kolegu Ralíba Madžadílího z opoziční Strany práce, že na něj chrstla sklenici vody.

Michaeliová, která pochází z Ruska a v Knesetu je poslankyní za stranu Izrael je náš domov ultrakonzervativního ministra zahraničních věcí Avigdora Liebermana, uvedla, že ji Madžadílí urážel.

Agentura AFP uvedla, že oba zákonodárci se hádali o zapojení jisté izraelsko-arabské školy do prosincové manifestace na ochranu lidských práv v Tel Avivu. Poté, co ho Michaeliová přerušila, ji podle serveru deníku The Jerusalem Post Madžadílí vyzval, aby “držela hubu”. Poslankyně si poté sbalila své dokumenty a před odchodem na svého odpůrce chrstla sklenici vody.

Madžadílí z incidentu vyvázl se zmáčenou košilí a kalhotami. Poslankyni poté, co se slovy “hanba vám” od jednacího stolu odešla, označil za “bláznivou”.

Poslankyně svůj krok hájila. “Domnívám se, že voda je vynikající prostředek, jak snížit teplotu,” uvedla podle AFP v prohlášení. Naopak Madžadílí vyjádřil přesvědčení, že jeho kolegové “tak divoké a fašistické chování nebudou tolerovat”.

Předseda poslanecké sněmovny Reuven Rivlin řekl, že si na Michaeliovou bude stěžovat u etického výboru parlamentu.

AFP informovala, že Michaeliová v nedávné době čelila kritice kvůli údajnému rasismu a diskriminaci za návrh zákona, který by omezoval hlasitost zpěvů při svolávání k muslimským modlitbám. Opatření mělo podle poslankyně bojovat proti hluku.

Jeruzalém 9. ledna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kam konfliktem s Íránem?

Další článek

Tuniští islamisté odsoudili antisemitské výroky při vítání Hamasu