Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Premiér Petr Nečas dnes přijme iráckou delegaci, která do Prahy přiletěla vyjednávat o politické, obchodní a hospodářské spolupráci.

Návštěva iráckých politiků znamená pro Českou republiku možnost prodat podzvuková letadla L-159. Při loňské Nečasově cestě na blízký východ hovořil irácký premiér Núrí Málikí o tom, že by země mohly obchod s vojenskými letadly “v krátké době” dokončit.

O prodeji nepotřebných bitevníků české výroby se bude zřejmě jednat od rána na vládě. Součástí Nečasova vyjednávacího týmu bude i ministr obrany Alexandr Vondra, který později přijme šéfa irácké obrany Saadúna Dulajmího.

Dnes se také uskuteční česko-irácké hospodářské fórum, kterého se zúčastní zástupci firem z obou zemí. Podle irácké ambasády v Praze zde bude podepsáno memorandum o porozumění, které má vést ke zlepšení vzájemných ekonomických vztahů.

Při loňské Nečasově návštěvě v Iráku jednali zástupci českých firem o možnostech spolupráce v oblastech energetiky, ropy, vodních zdrojů a průmyslu. Česká republika může Iráku nabídnout například modernizaci zbraňových systémů a letišť či výcvik personálu, dále radarové systémy nebo renovaci tanků.

Praha 23. ledna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Bůh židů i pohanů

Další článek

Proč doopravdy rezignovala šéfka norské tajné služby Janne Kristiansenová?