Zdroj: Shekel

Izraelští hackeři dnes údajně zaútočili na několik íránských internetových serverů a ochromili je. Mezi napadenými je prý web íránské anglojazyčné televize Press TV vysílající z Londýna a teheránského ministerstva zdravotnictví, uvedla podle agentury AFP ve svém prohlášení hackerská skupina. Jde zjevně o další etapu arabsko-izraelské internetové války spuštěné počátkem ledna údajně hackerem ze Saúdské Arábie.

K útoku na íránské weby se přihlásila skupina, která se představila pod názvem IDF-Team v narážce na izraelské ozbrojené síly (Israel Defence Forces). Svůj útok označila za odplatu za kyberútoky na izraelské servery z nedávné doby.

“Jestli si arabští hackeři myslí, že útoky na izraelské weby projdou bez odvety, musím jim říci, že se zmýlili,” citovala AFP z prohlášení sepsaného podle ní špatnou angličtinou.

Arabští hackeři, kteří se prohlásili za Saúdské Araby a Palestince, spustili počátkem ledna kampaň internetového pirátství proti Izraeli.

Ve středu se internetový pirát Anonymous Palestine přihlásil k sabotáži hebrejského i anglického webu deníku Haarec. Dočasně paralyzovány byly téhož dne i další izraelské weby, zejména stránky dvou nemocničních center v Tel Avivu. Terčem hackerů se stal i web Festivalu Izrael, jedné z hlavních kulturních událostí v zemi.

Za prvním letošním protiizraelským internetovým útokem stál hacker se šifrou OxOmar. Rodilý Saúdský Arab údajně pracující v Mexiku při něm zveřejnil na síti čísla desetitisíců kreditních karet vydaných v Izraeli a osobní informace o jejich majitelích. Velkou škodu ale údajně nezpůsobil, protože napadené karty byly včas zablokovány.

Minulý týden pak hackeři zablokovali veřejné webové stránky telavivské burzy a izraelské letecké společnosti El Al. Už dříve napadli i servery izraelských veřejných institucí, například hasičů.

Izraelští hackeři zareagovali odvetnými útoky na arabské servery, především v Saúdské Arábii. Izraelská vláda je ale vyzvala ke zdrženlivosti.

Jeruzalém 26. ledna (ČTK)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Stanislav Motl: Okradená Eliška Fischmanová Fábryová (91)

Další článek

Brněnští muslimové odmítají nařčení, že se radikalizují