Zdroj: Archiv

Izrael byl vyzván ekologickou organizací Přátelé Země, aby uzavřel poutní místo na dolním toku Jordánu.

Podle blízkovýchodní sekce této organizace voda v řece nesplňuje hygienické požadavky. Zhruba 98% vody Jordánu je odčerpáváno Izraelem, Sýrií a Jordánskem. Zbytek je používán pro vypouštění nevyčištěné vody z odpadů.

Nedaleko biblického města Jericha se nachází poutní místo zvané Kasr al-Jahud. Zde byl podle tradice pokřtěn Ježíš Kristus Janem Křtitelem. Každoročně sem putuje zhruba 100.000 lidí, aby se smočili ve zdejší vodě.

Podle výše zmíněné ekologické organizace je však voda nyní natolik znečištěná, že by se místo mělo uzavřít. “Jordán je pravděpodobně nejznámější řekou světa. Pro své kulturní a přírodní dědictví je spojena s půlkou lidstva a má symbolický význam pro tři monoteistická náboženství. Bohužel je ale poznamenaná špatným hospodařením a její voda představuje zdravotní riziko,” tvrdí mluvčí organizace Přátelé země.

Podle Gidona Bromberga, ředitele izraelské pobočky Přátel Země, za to může izraelské ministerstvo cestovního ruchu a správy přírodních parků. Údajně udžuje nízkou úroveň hygienických norem, aby nemuselo místo křtu uzavírat. Nyní byly zadány hygienické testy vody ministerstvem zdravotnictví. Na výsledky se zatím čeká.

Izrael a Jordánsko byly také ekologickou organizací vyzváni, aby začaly spolupracovat při péči o čistotu řeky. Kvůli jejímu znečištění trpí obyvatelé údolí řeky, což je zhruba 250.000 Jordánců, 60.000 Palestinců a 30.000 Izraelců.

Autor: redakce Shekel.cz

REKLAMA: Dokážeme pro Vás a Vaši firmu udělat skvělý úklid, úklid průmyslových objektů a úklid bytových domů

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelský soud: Podrobnosti o Kafkově pozůstalosti zveřejnit

Další článek

Boney M zazpívali v Ramalláhu, ale Rivers of Babylon vynechali