Zdroj: Shekel

Izraelské úřady dnes vyhostily devětpropalestinských aktivistů, kteří přiletěli v noci na dnešek do Tel Avivu z Francie.  Podle agentury AFP skupina vyvolala pohoršení ještě na letišti.

“Oněch devět propalestinských aktivistů způsobilo zmatek a násilnosti už v letadle a potom i po příletu na letiště Ben Guriona; přiletěli z Atén. Byli okamžitě vyhoštěni stejným letadlem,” informovala mluvčí izraelského imigračního úřadu Sabine Hadadová.

Dodala, že aktivisté náleželi k větší skupině, která během předešlého víkendu zašťiťovala akci “Vítejte v Palestině“. Na čtyřicet jejích účastníků z různých zemí bylo zadrženo a čeká na vyhoštění. Hadadová informovala, že přes Izrael se vyhoštění nebudou moci na palestinské území vydat po příštích pět let.

Na akci mělo dorazit přes dva tisíce osob, nakonec se ale nezúčastnila ani stovka lidí. Většina aktivistů byla na žádost izraelských úřadů zadržena již na evropských letištích.

Akce, která potrvá až do neděle,  spočívá v cestě propalestinckých sympatizantů z celého světa na západní břeh Jordánu přes Tel Aviv.  Letos probíhá již třetí ročník a jeho ústřední myšlenkou je kritika izraelské kontroly přístupu na obsazená palestinská území.

(Redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Předčítáním jmen obětí holokaustu se připomene smutná historie

Další článek

Pozvánka na panelovou diskuzí: „Evropské vize a muslimský svět – cesty k usmíření?“