Zdroj: peakpositions.com

Po mnohaměsíčním rozvažování dnes společnost Google do nabídky své oblíbené služby Street View přidala první blízkovýchodní zemi – Izrael. Uživatelé si mohou online prohlédnout detailní panoramatické obrázky tří největších měst Izraele. Google tuto možnost poskytl i přes obavy, že by takového kroku mohli zneužít teroristé.

Dohoda o zprovoznění služby Street View byla mezi Googlem a izraelskými úřady uzavřena už loni v srpnu, uživatelé ale mohou obrázky vidět až dnes.

Izraelské bezpečnostní složky se obávaly, že důkladné zmapování bezpečnostně citlivých oblastí může napomáhat při plánování teroristických útoků.

Google proto souhlasil s rozostřením některých objektů a ulic, kde se nacházejí významná vojenská zařízení. Přesně zobrazen tak není například ani objekt nejvyššího velení izraelské armády v Tel Avivu.

Mnoho zajímavých míst se však ode dneška dá na internetu shlédnout. Zájemci si tak mohou prohlédnout snímky všedního života v ulicích izraelských měst, okolí proslulých svatostánků nebo městská tržiště.

(Redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Netanjahu v německém tisku kritizoval Grasse za převracení hodnot

Další článek

Před 30 lety se Izrael stáhl ze Sinaje