Zdroj: webdesignercumbria.co.uk

Dva kilometry dlouhá zeď vyroste  na vyvýšenině u města Metulla na hranici s Libanonem. Stěnu vysokou deset metrů začnou izraelské síly stavět příší týden.  Bude mít za úkol oddělit izraelské a libanonské jednotky, které spolu v této lokalitě někdy takřka sousedí.  Agentura AFP tuto zprávu převzala od  izraelské soukromé televize Chaine-10.

Izraelská armáda ohásila stavbu zdi v lednu s tím, že bariéra bude chránit nově stavěné obytné bloky v Metulle před palbou odstřelovačů z libanonské vesnice Kfar Kila. Ta je odsud vzdálená jen jeden kilometr. Farmáři z Metully prohlašují, že se již dříve stali terčem ostřelovačů a že bývají ohrožováni kameny házenými  z libanonské strany hranice.

Izrael na stavbě zdi spolupracoval s misí Prozatímních sil OSN v Libanonu(FINUL), uvedla izraelská televize.

Izrael je s Libanonem prakticky ve válce, ale představitelé armád obou zemí se pravidelně setkávají pod záštitou FINUL k jednáním o problémech na hranici.

Izrael a libanonské šíitské hnutí Hizballáh, které má pod kontrolou oblast u jižní hranice, se v létě roku 2006 utkali v krátké urputné válce.

(redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Před 30 lety se Izrael stáhl ze Sinaje

Další článek

Statistická ošidnost