Zdroj: lidovky.cz

Před pěti lety oznámili izraelští archeologové objev hrobu židovského krále Heroda Velkého.Vládce Judeje, dosazený Římem, je díky křesťanské bibli proslulý svým příkazem k “vraždění neviňátek”.  Vládl mezi lety 39 a 4 před naším letopočtem a jeho ostatky byly pohřbeny v bohatě zdobené pohřební schráně v pouštní pevnosti Herodium, kterou založil Herodes sám  kolem roku 23 před naším letopočtem přibližně 12 kilometrů na jih od Jeruzaléma. Původně mu sloužila jako letní palác.

Dnes jsou zachovány jen zbytky původního sarkofágu. Sedmdesát let po Herodově smrti totiž vypuklo v Judeji židovské povstání, během něhož byl podle archeologů zničen i Herodův sarkofág. Vědci pod vedením profesora Hebrejské univerzity Ehuda Necera v hrobě nenalezli ani kosti. Rebelové před dvěma tisícy lety zřejmě ukradli i ty.

(redakce Shekel.cz)

1 Komentář

  1. to je dnes zabavy
    6.5.2012 – 14 Iyyar 5772 v 23:51 — Odpovědět

    a satan znamy diky povidackam o pokuseni jezise predevsim z krestanske bible a egypt diky povidackam o prchani pred herodem znamy predevsim z krestanske bible. pred cim tak postavaji jako pred vzpominkou na heroda zidi v izraeli, asi pred zdi, kterou nenechal herodes zbourat. dekujeme za clanek od zarucene praveho zida, jak riman dosadil nezida znameho predevsim z krestanske bible.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Turnovská synagoga nabídne koncerty, přednášky i výstavy

Další článek

Interview s Valentinem Kusákem