Zdroj: Shekel

Proti přílivu afrických imigrantů ve středu v Tel Avivu demonstrovala asi tisícovka lidí.Při protestech, které místy přerůstaly v násilmosti, policie zadržela asi dvacet osob.  Agentura Reuters uvádí, že izraelský ministr vnitra pro výtržníky vyjádřil pochopení. Agentura AFP cituje jeho slova o tom,  že všechny africké nelegální migranty je “třeba vsadit za mříže”.

Demonstranti s transparenty s texty “Odvezte Súdánce” či “Súdánci do Súdánu” pochodovali chudou telavivskou čtvrtí, kde bydlí mnoho přistěhovalců ze Súdánu, Eritreje a jižního Súdánu. Účastníci protestů kritizovali příznivce imigrace, zapalovali popelnice a rozbíjeli výkladní skříně. Zraněn nebyl nikdo, ale dvacet osob se ocitlo na policii kvůli podezření z vandalismu.

Pracovník armádního rozhlasu dnes v rozhovoru s ministrem vnitra Elim Išaiem přirovnal středeční protest k evropským protižidovským pogromům 19. století. Ministr má jiný názor – opírá se o mínění policie, podle něhož súdánští a eritrejští přistěhovalci zvyšují riziko nárůstu zločinnosti.

“Je potřeba vsadit tyto ilegály za mříže do zadržovacích středisek a pak je poslat domů, protože přijíždějí brát práci Izraelcům, a je třeba chránit židovský charakter státu Izrael,” cituje ministra AFP.

Z Egypta do Izraele v předešlých letech nelegálně vstoupilo  asi 60.000 osob. Podle starosty Tel Avivu reprezentují “nelegální zahraniční pracovníci” asi 15 procent obyvatel města.

 

(Redakce Shekel.cz)

1 Komentář

  1. 27.5.2012 – 6 Sivan 5772 v 07:45 — Odpovědět

    Samozřejmě, že jich zastal, situace je nesnesitelná, ti Afričané se chovají odporně, přepadávají, znásilňují, drogy atd. Každý Izraelec je hrdý na to, že se může kdykoliv i v noci projít po městě, aniž by se musel něčeho bát, to již v Tel-Avivu neplatí, ale nemíníme si na to zvykat. Když tam v Súdánu byla válka, Izraelci je litoval, krmil je, organizovali jim přístřeší, ale oni přepadávají lidi na ulicích. Válka skončila, ať jedou domů a přpadávají a znásilňují u sebe doma, ne v Izraeli.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Janoušek se vykoupí? A je to případně špatně?

Další článek

Izrael potvrdil zprávu o pokusu zlikvidovat jedem vlivné Syřany