Zdroj: Shekel

Syrská opozice se pokusila otrávit významné Syřany včetně švagra prezidenta Bašára Asada. Včasný lékařský zásah zachránil otráveným život.Tuto zprávu dnes přinesl izraelský deník Haarec.

Opoziční Syrská svobodná armáda (FSA) v neděli ohlásila, že Asadův švagr Ásif Šaukat a ministr obrany Dáud Radžha byli zabiti. Tato zpráva zůstává nepotvrzena.

Izrael považuje pokus o likvidaci významných Syřanů za znak toho, že odpůrci režimu pronikli do Asadovy blízkosti.

“Syrské povstání už není omezeno na okrajová města, dosáhlo až k vedení země. Vražda v těchto kruzích by mohla urychlit pád režimu. Opozice má prostředky, jak se k hlavám režimu dostat, což bylo v tomto případě potvrzeno,” řekl pro Haaretz nejmenovaný izraelský představitel.

Informace prý dodává izraelská rozvědka působící v Sýrii. Podle ní za pokusem o otravu stojí pluk FSA As-Sahaba. Kromě Šaukata a Radžhy byli obětmi i tajemník vládní strany Baas Muhammad Saíd Bachtján, ministr vnitra Muhammad Ibráhím Šaar, šéf národní bezpečnosti Hišám Bachtjár a poradce viceprezidenta Hasan Turkmání.

FSA tvrdí, že se opozici podařilo k vraždě zlákat jednoho z Bachtjárových strážců, který otrávil pohoštění pro účastníky schůzky tak zvané krizové skupiny.

Jakmile FSA zveřejnila zprávu o akci, někteří účastníci začali telefonovat syrské televizi. Šaar pokus o vraždu zcela popřel, do studia telefonoval i Turkmání.

“Všichni, kdo na té schůzce byli a jedli, museli rychle do nemocnice a jejich životy byly zachráněny na poslední chvíli. Strážce, který jed podal, byl mezitím tajně vyvezen ze Sýrie,” cituje izraelský list svůj zdroj.

(Redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelský ministr se zastal demonstrantů proti africkým běžencům

Další článek

Židovská pýcha (Šavuot 5772)