Zdroj: Shekel

Syrská opozice se pokusila otrávit významné Syřany včetně švagra prezidenta Bašára Asada. Včasný lékařský zásah zachránil otráveným život.Tuto zprávu dnes přinesl izraelský deník Haarec.

Opoziční Syrská svobodná armáda (FSA) v neděli ohlásila, že Asadův švagr Ásif Šaukat a ministr obrany Dáud Radžha byli zabiti. Tato zpráva zůstává nepotvrzena.

Izrael považuje pokus o likvidaci významných Syřanů za znak toho, že odpůrci režimu pronikli do Asadovy blízkosti.

“Syrské povstání už není omezeno na okrajová města, dosáhlo až k vedení země. Vražda v těchto kruzích by mohla urychlit pád režimu. Opozice má prostředky, jak se k hlavám režimu dostat, což bylo v tomto případě potvrzeno,” řekl pro Haaretz nejmenovaný izraelský představitel.

Informace prý dodává izraelská rozvědka působící v Sýrii. Podle ní za pokusem o otravu stojí pluk FSA As-Sahaba. Kromě Šaukata a Radžhy byli obětmi i tajemník vládní strany Baas Muhammad Saíd Bachtján, ministr vnitra Muhammad Ibráhím Šaar, šéf národní bezpečnosti Hišám Bachtjár a poradce viceprezidenta Hasan Turkmání.

FSA tvrdí, že se opozici podařilo k vraždě zlákat jednoho z Bachtjárových strážců, který otrávil pohoštění pro účastníky schůzky tak zvané krizové skupiny.

Jakmile FSA zveřejnila zprávu o akci, někteří účastníci začali telefonovat syrské televizi. Šaar pokus o vraždu zcela popřel, do studia telefonoval i Turkmání.

“Všichni, kdo na té schůzce byli a jedli, museli rychle do nemocnice a jejich životy byly zachráněny na poslední chvíli. Strážce, který jed podal, byl mezitím tajně vyvezen ze Sýrie,” cituje izraelský list svůj zdroj.

(Redakce Shekel.cz)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelský ministr se zastal demonstrantů proti africkým běžencům

Další článek

Židovská pýcha (Šavuot 5772)