Zdroj: ceskenoviny.cz

Expozici, která na pražském Karlově náměstí připomíná vězeňské baráky koncentračního tábora, navštívilo již více než deset tisíc lidí. Na neobvyklou výstavu zájemci stojí fronty. Úspěch výstavy přiměl pořadatele, občanské sdružení Post Bellum, k jejímu prodloužení do 30. června.  Sdružení expozici připravilo k  příležitosti letošního 70. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Členové sdružení Post Bellum 11 let hovořili s desítkami pamětníků, kteří pomáhali parašutistům z Anglie, ukrývali odbojáře nebo uprchlé Židy a pomáhali tvořit zpravodajství pro československé exilové ministerstvo národní obrany. Paměti těchto lidí a jejich slova jsou zpřístupněna na internetové stránce www.pametnaroda.cz.

Dominantou výstavy je strážní věž, nechybějí ani vězeňské baráky a vysoká ohrada obehnaná ostnatým drátem. Expozice přináší sedmdesát příběhů lidí, zapojených do protiněmeckého odboje. Výstavu je možno navštívit denně od 10:00 do 20:00, vstupné je dobrovolné.

Redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Mi-kocer ruach (Znamení šelmy)

Další článek

Speciální vlak přiveze do 14 měst inscenaci Lustigovy novely