Zdroj:evilbeetgossip.com

Časopis Jewish Journal sídlící v Los Angeles se pokouší přesvědčit režiséra Woodyho Allena, aby svůj další film točil v Izraeli.

Woody Allen pochází z brooklynské ortodoxní židovské rodiny, a přestože se jeho nejslavnější filmy odehrávají v New Yorku, v posledních letech natáčí v Evropě.  V Anglii režíroval filmy Match Point – Hra osudu, Sólokapr a Kasandřin sen, v Itálii film Do Říma s láskou, ve Španělsku komedii Vicky Cristina Barcelona a ve Francii Půlnoc v Paříži.

Podle nadační internetové  stránky Jewcer, která na projekt sbírá peníze,  je třeba změnit to, že člověk, který “udělal tolik, aby osvětlil definici Žida, v Izraeli sám nikdy nebyl”. “Nemáme ponětí, co vznikne, jestliže se Woody Allen objeví v Tel Avivu nebo Jeruzalému, ale chceme zaplatit, abychom se to dověděli,” píše se na stránce.

Uvádí i citace z dalších médií, v nichž Allen řekl, že natáčí tam, kam ho pozvou, a že je rád, že ho zvou Evropané.

Autoři stránky věří, že  Izrael má šanci nechat se zvěčnit ve filmu za “mizerných 18 milionů” dolarů, což je prý částka, za kterou Allen filmy natáčí.

Redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Česká republika odmítla účast Palestiny v evropských strukturách

Další článek

V Letech se bude konat pieta, Romové vyzvali k jejímu bojkotu