Zdroj: Archiv

Ve čtvrtek se v Polné na Jihlavsku zpřístupní Karlovo náměstí.

To bude otevřeno po rok trvající rekonstrukci, při níž bylo náměstí kompletně vydlážděno, získalo nové osvětlení, zeleň a mobiliář. Nacházejí se na něm také významné židovské památky – synagoga a rabínský dům. Ty budou podle starosty Jindřicha Skočdopoleho také zpřístupněny.

“Lokalita bude atraktivní i pro návštěvníky města, zanedlouho se na náměstí otevře i soukromá galerie,” řekl Skočdopole.

Lidé se rekonstrukcí insipirovali a mnoho z nich začalo opravovat fasády svých domů. Celá rekonstrukce vyšla město na 16 milionů korun, z toho 11 milionů zaplatila evropská dotace. Už před rekonstrukcí město opravilo a obnovilo vodovodní a kanalizační sítě. Na to dostalo dotaci od ministerstva životního prostředí. V budoucnu by pak na řadu měla přijít rekonstrukce rabínského domu, s jejímž financováním by měla pomoci Federace židovských obcí.

Blízko dokončení je také projekt revitalizace zeleně na Sezimově náměstí. Ten výrazně prospěl okolí chrámu Nanebevzetí Panny Marie, což je národní kulturní památka. Na projekt revitalizace by pak měly v říjnu navázat stavební úpravy vnější části chrámu. Ty by měly být dokončeny v polovině roku 2012. Na obnovu chrámu se městu ve spolupráci s polenskou farností podařilo získat evropskou dotaci ve výši zhruba 40 milionů korun.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

(Nejen) o zapalování světel

Další článek

Proč jsou poslanci bezpáteřní zlatokopové?