Zdroj: Shekel

Podle v pondělí zveřejněné zprávy Izraelského centrálního statistického úřadu očekává, že v roce 2017 bude 44% míst na základních a středních školách obsazeno arabskými a ultraortodoxními studenty.


Tatáž zpráva předpokládá, že 26% izraelských studujících budou Arabové a 18% ultraortodoxní židé. Studenti nenáboženských škol zůstanou s jednačtyřiceti procenty nejrozsáhlejší skupinou, i když jejich podíl se oproti dnešním 52% znatelně sníží. 14% žáků (237.853) bude navštěvovat veřejné náboženské školy.

Na změně procentuálního zastoupení studentů jednotlivých druhů škol se odráží vysoká porodnost charedim; kupříkladu v minulém roce vzrostl počet ultraortodoxních studentů o 4,1%, počet arabských studentů o 1,5%, počet neortodoxních studentů náboženských škol o 1,3% a počet studentů veřejných sekulárních škol o 0,7%.

Zatímco podíl arabských žáků na základních a středních školách roste a v posledním desetiletí předstihl růst počtu židovských studentů, menší počet pokračuje ve studiu na vysokých školách.

“Počty Arabů na vyšších školách se nezvyšují, dokonce o něco poklesly,” říká zpráva.

Mezi lety 2013 a 2017 se očekává celkový nárůst poštu uživatelů izraelského vzdělávacího systému o 7,3%.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: The Jerusalem Post

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Stanley Fischer: bankéřská špička

Další článek

„On není láska.“ Opravdu?