Zdroj: idnes.cz

To je taková aférka v Německu a národ se baví.Potrefenou je členka vedení německé Pirátské strany Julia Schrammová, která vydala knihu a světe div se, po internetu se šíří nelegální kopie této knihy. Paní Schrammová zaprotestovala a servery musely tyto kopie odstranit. Má ty prostoto.

Jakoby právě paní Schrammová nevěděla, že ty kopie již prostě žijí a budou žít. A přeci o to pirátské straně jde, ne? Zjevně jen do okamžiku než to potrefí je samé.

Ale tak je to se vším. David Rath také poznal, že podmínky české vazby nejsou zrovna přívětivé až v okamžiku, kdy se to dotklo jeho samotného.

Bohužel ale v tom nejsou jen papaláši. Jsme v tom všichni. Všichni, nebo aspoň většina národa, víme, že dálnice potřebujeme, bez jaderných elektráren se v budoucnu za elektřinu nedoplatíme, je potřeba je podpořit přečerpávacími vodními elektrárny, spalovny odpadků nás zbaví hor odpadu v krajině, těžba břidličného plynu by snížila naší závislost na islámsky fanatických zemích a těch případů by se našlo hodně. Chceme to, ale nikdo to nechce u sebe za humny. A to je problém.

Nechci apelovat, aby se lidé v zájmu celku podvolili. To tu již bylo za komančů, ale tenkrát povinně. Ale co třeba ekonomicky motivovat? Pokud se budou těžit břidličné plyny, tak by okolní obyvatelé dostali nějaké akcie a tím i podíl v těžební společnosti. Kdo má elektrárnu za humny, mohl by od státu dostat třeba osvobození od placení příspěvku na obnovitelné zdroje. Lidé v okolí spalovny odpadu by nemuseli platit za svoz odpadu (tedy radši ano, ale málo, protože český vykuk to vždy zneužije) a zbytek by dorovnal provozovatel spalovny. Komu vede za humny dálnice, dostal by třeba zdarma dálniční známku (pro neřidiče by se jistě našla jiná kompenzace).

A věřím že na takové a podobné pobídky by slyšela většina obyvatel potrefených lokalit a místní referenda by již dopadala jinak.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Talmudický tesař z Galileje

Další článek

Free Gaza: Holokaust je dílem sionistů