Zdroj: Archiv

Divadlo hudby Olomouc pořádá ve dnech 16.–25. října 2012 pátý ročník festivalu Dny židovské kultury, letos věnovaný tématu Češi a antisemitismus.

Cyklus přednášek a besed, jejichž podrobný program nabízejí oficiální stránky olomouckého Divadla hudby, bude doplněn výstavou českých anisemitských kreseb a grafik z tisku, promítáním filmů a dramatem Tiso, v němž představitel titulní role Marián Labuda ztvárňuje prezidenta Slovenského štátu. Festival tento rok nabízí i Vzdělávací seminář pro pedagogy, zajišťovaný Institutem Terezínské iniciativy a Židovským muzeem v Praze. Ve spolupráci se společností Člověk v tísni bude probíhat dopolední program pro základní a stření školy Olomoucka.

Na festivalu Dny židovské kultury 2012 se spolupodílejí mj. také Muzeum umění Olomouc, Židovská obec Olomouc a Centrum judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových FF UP.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: Divadlo hudby Olomouc, tisková zpráva

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Hanobení proroka Mohameda se trestá smrtí

Další článek

Být věřící je protiústavní (Pokrytci ii.)