Zdroj: ztis.cz

Varšavský ústavní soud včera rozhodl, že židovské a muslimské porážky zvířat nejsou přípustné.
Hlavní prokurátor se na ústavní soud v této záležitosti obrátil z popudu organizací na ochranu práv zvířat.Podle rozsudku jednali polští zákonodárci protiústavně, když židům a muslimům povolili výjimku z povinnosti omračovat zvířata před porážkou.

V Polsku se momentálně nacházejí dvě desítky jatečních provozů specializovaných na produkci halal a košer masa s předpokládaným ročním objemem exportu téměř 260 milionů dolarů.

Piotr Kadlczik, prezident Unie polských židovských komunit (UPŽK), tvrdí, že sporná výjimka je v souladu se zákonem o úpravě vztahů mezi státem a UPŽK. “Zdá se, že si v této věci zákony protiřečí,” myslí si Kadlczik.  Zároveň vyjádřil pochybnosti o tom, zda by po zákazu šchity byly polské košer jídelny schopny i nadále nabízet maso.

Rozhodnutí ústavního soudu začne platit začátkem příštího roku, stejně jako směrnice EU o rituálních porážkách. Ta pro rituální porážky stanovuje pravidla, nechává však na volbě jednotlivých států, zda se vyhláškou budou řídit.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

1 Komentář

 1. Antonín Blažek
  28.11.2012 – 14 Kislev 5773 v 18:23 — Odpovědět

  Proti tuposti satanových sluhů otiskujících své kostrče do erárních židlí je nutné aktivně bojovat jinak se stane život na planetě nesnesitelný.
  Čí nařízení platí? Kdo je víc? Panovník nebo nějaký šáša s kulatým razítkem?
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Odehraje se v knihovně pokrytecké divadlo mezi židy a muslimy?

Další článek

Střílení v brněnské mešitě