Zdroj: Archiv

Znáte to: když ptáčka lapají, dobře mu zpívají. Stejně postupuje i UPC při uzavření smlouvy. Ale běda, když od nich chcete odejít.  Pokud se rozhodnete využívat nějaké služby kabelového operátora UPC, a je jedno, zda internet, televizi, nebo telefon, je velice snadné a jednoduché si toto zařídit. Tedy pokud v domě UPC má rozvody. Zvednete telefon, zavoláte, dohodnete termín a technik přijde, vše zapojí, papíry vyplní, zprovozní a vám pak už zbývá jen pravidelně měsíčně platit.

Horší je to, když pak od UPC chcete odejít. Oni totiž poslední dobou začali dost nepříjemně zdražovat. Tak tedy vězte, že výpověď neoznámíte ani telefonicky, ani mailem, ani na webu nevyplníte nějaký formulář. Jediná možnost je poslat doporučený dopis.

Tím to ale nekončí. Máte od UPC zapůjčený modem, který musíte POSLAT POŠTOU. Ještě je vám doporučeno ho poslat s pojištěním na 2000 Kč. Kdo to zaplatí? Zkuste hádat. Ale ani tak nejde o poštovné, jako o tu práci s balením a následně chozením na poštu. Zkusil jsem na infolince objednat technika, aby stejně jako při zřizování služby přišel, modem si odpojil a odnesl, podepsali bychom všechny papíry a bylo by vymalováno. Operátorka Zemanová mi sdělila že to nejde. Na dotaz : proč? Jenom stále opakovala, že tak je to nastavené. Jinou odpověď jsem z ní nedostal. Prostě živý záznamník.

Tento postup s prominutím nase… . Ale nezbývá vám než to absolvovat. Zaznamenal jsem případ, že neodeslání modemu mělo s několikaměsíčním odstupem za následek návštěvu exekutora s pohledávkou 16 000 Kč. Ano, tak toto je firma UPC.

Já už se od nich budu do budoucna držet na hony daleko.

Autor: Tomáš Flaška

3 Komentářů

 1. Michal
  5.12.2012 – 21 Kislev 5773 v 13:25 — Odpovědět

  Tu nutnost vypovědět smlouvu doporučeným dopisem taky nechápu. Když jsem se na to na UPC ptal, bylo mi upřímným zaměstnancem odpovězeno, že ještě nedávno to šlo vypovědět online formulářem, ale to (zřejmě v rámci technického pokroku) zrušili, a teď to jde jen dopisem. UPC asi rádo trollí zákazníky.

  0
  0
 2. Tomus
  5.12.2012 – 21 Kislev 5773 v 19:58 — Odpovědět

  Pri ukonceni smlouvy lze koncova zarizeni vratit i osobne technikovy UPC, ktery to může vyzvednout jen na té adrese kde byly služby a to od 1. do 7. dne od ukončení smlouvy. A v rámci odpojení služeb v rozvodné skříni je to zdarma.

  0
  0
 3. Tomáš Flaška
  5.12.2012 – 21 Kislev 5773 v 21:38 — Odpovědět

  Tomus: ale já chtěl návštěvu technika a operátorka mi výslovně říkala, že to nejde. A následně mi to i potvrdili mailem, že jedině odeslat poštou do Nymburka.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Francie a Británie zvažují odvolání velvyslanců z Izraele

Další článek

Vyhnání z ráje