Tradiční Prague fashion market se blíží! Oblíbené místo nejen pro milovníky módy. Na své si zcela jistě přijdou i ti, kteří hledají originální dárky ať už na chanuku či vánoce. Že vás móda nezajímá? Nevadí. I tak se tam vydejte. To dobré jídlo totiž stojí za to.

O vzestupu izraelských návrhářů a designerů už bylo napsáno mnoho, nejen na Shekel.cz. A Prague fashion market bude hostit rovnou dvě značky. Jeruzalémskou návrhářku Adi Yair a značku Plazma Lab z Tel Avivu.

Adi Yair

Pochází z Jeruzaléma a je jí 28 let. Studovala na Bazalelově akademii umění a designu. Dnes vlastní oblíbenou a hlavně velice originální značku ADI Yair. Proslavil ji hlavně vynález nové textilní techniky. Vlastně takové ne-šití. Jednotlivé kusy látek do sebe vtkává. Na vlastní oči se o tom mohli přesvědčit i návštěvníci letošního festivalu Dny Jeruzaléma. Tady měla vlastní expozici, kdy pomocí velkoformátového promítání svou techniku představovala široké veřejnosti. Minimalismus, originalita a elegance. Za to si vysloužila i Cenu originality Bazalelovy univerzity. Pokud vás oslovují netradiční kousky oblečení, zamiřte k jejímu stánku i během fashion marketu.

Více o tvorbě Adi Yair :

AdiYair.com

Facebook

(zdroj: Days of Jerusalem)
(zdroj: Days of Jerusalem)

Plazma Lab

Když se projdete po Tel Avivu, určitě narazíte na několik street- artových malůvek. Některé z nich budou v jednom velmi podobném a originálním stylu. Je pod nimi podepsán umělec jménem Ambidextre. Kromě toho, že maluje po zdech a chodnících, je taky jedním z návrhářů značky Plazma Lab. Ti se zaměřují na trička a mikiny. Střih je většinou naprosto klasický. Co ale stojí za zmínku, je potisk. Obrázky, nápisy a veškeré motivy sjednocuje vytříbený styl, malířský a grafický um a taky divoká originalita. Vše se dělá sítotiskem či se přenáší digitálně. I Plazma Lab bude mít na Fashion Marketu svůj stánek. A jejich tvorba stojí minimálně za prohlédnutí.

A co víc, showroom značky Plazma Lab najdete i v Česku. A jejich e-shop také!

PlazmaLab.cz

(Zdroj: plazmalab.cz)
(Zdroj: plazmalab.cz)
1041-3423-thickbox
(Zdroj: plazmalab.cz)

Prague Fashion Market bude od 27. do 29. listopadu, Holešovická tržnice, haly číslo 13 a 40.

Součástí je i tradiční Local Food Market

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Bojkotujme Židy, ale naruby

Další článek

Francii znovu zasáhl terorismus