Evropská komise schválila vyhlášku, podle které bude izraelské zboží z Palestinských území označováno upozorněním, že jde o produkt z židovské osady.

EK tím chce naznačit, že to zboží je něco nemravného a nemělo by se nakupovat. EK tak pokračuje v dlouhodobé politice nepodpory Izraele a podpory Palestinců. Těm, jak víme moc dobře, posílá štědré dávky i z našich daní. Palestinci pak často tráví svůj čas vrháním kamenů po Izraelcích, případně odpalováním raket. Teď dostali další morální vzpruhu.

Pokud by měl bojkot zabrat a začali by krachovat některé podniky na těchto územích, tak logicky první kdo tam přijde o práci, budou zde zaměstnaní Palestinci, kteří zde dostávají určitě více, než kolik by si mohli vydělat doma. Ale detaily zřejmě EK neřeší, podstatné je přeci něco udělat, že?

Nebudu zde populisticky argumentovat tím, že to zase připomíná značkování Židů za války. To by se pak mohl ozvat úplně každý, protože každý výrobek je označen zemí svého původu.

Ale pro mě osobně to bude znamenat, že pokud na takto označený výrobek narazím, tak ho budu v rámci porovnávání preferovat před ostatními. Pro mě to bude spíše naopak označení toho, co mám rozhodně koupit. Prostě budu dělat takový bojkot naruby. A ostatní k tomu vyzývám taky.

7 Komentářů

 1. Martina
  12.11.2015 – 30 Heshvan 5776 v 15:09 — Odpovědět

  Vydelek ve West Bank / Judea & Samaria / Occupovanych uzemich je skoro 2x vetsi nez na uzemi Palestinskem….pracuji ve vychodnim Jerusaleme s Palestinci, kterych se to tyka, a oni jsou z EU uplne zoufali. Sodastream uz tovarnu stehuje do Negevske pouste, kde bude zamestnavat pouze Israelce….(a vyrobky budou oznacene Israel, tudiz bezproblemove).

  7
  0
 2. Elina
  13.11.2015 – 1 Kislev 5776 v 13:33 — Odpovědět

  Pane Tomáši Flaško, vřelé díky, hlavně za poslední odstavec! I já jsem se rozhodla sledovat, jestli bude toto zboží označeno, a pokud ho uvidím, určitě ho koupím. Mimochodem, v Izraeli jsem byla, vím, jak na mne tato zem zapůsobila, a chtěla bych jen říci: když slyším, jak jsou palestinští Arabové utiskování, okamžitě si vzpomenu na citát: "Lež třikrát oběhla zeměkouli, než si pravda stihla obout boty." A taková ukázka duševní nahoty a mravní nicoty, kterou tímto EU předvedla, mi nestojí ani za odplivnutí.
  Se srdečným pozdravem a přáním krásného dne, Elina, křesťanka se srdcem v Izraeli.

  3
  1
  • Erich
   13.11.2015 – 1 Kislev 5776 v 16:43 — Odpovědět

   Elino když Reuven Rivlin, člověk z pravice, který nemá s existencí osad vůbec žádný problém prohlásí, že sice umíme být Židy ale otázka je jestli také lidmi, o čem to asi hovoří??? Když rabín Daniel Mayer napíše do Maskilu velmi dobrý článek o povstání černých Panterů o čem hovoří??? O židovském rasismu. A Vy tvrdíte, že společnost ve které existují rasisistické předsudky vůči vlastnímu etniku se bude vůči Palestincům chovat korektně?

   Proč nenasloucháte lidem, kteří tam mají kořeny???

   1
   3
  • Pan Tau
   13.11.2015 – 1 Kislev 5776 v 19:07 — Odpovědět

   Bývalý šéf izraelské tajné služby Šin Bet Avraham Šalom prohlásil, že Izrael se chová k Palestincům podobně, jako se Němci chovali za druhé světové války k národům okupované Evropy.
   Takže váš argument, že Izraelci dávají Palestincům práci je lichý. Koneckonců německá okupační správa taky zaměstnávala Čechy.
   http://www.novinky.cz/kultura/salon/292893-nad-dokumentem-the-gatekeepers-izraelsti-strazci-pekelne-brany.html

   1
   3
   • Erich
    14.11.2015 – 2 Kislev 5776 v 13:15 — Odpovědět

    Těm lidem je třeba naslouchat, tady je odkaz ke ztažení:

    http://www.ulozto.cz/xrj7W3PK/strazci-shom-ray-ha-saf-the-gatekeepers-dokument-2012-cz-tit-avi

    0
    2
 3. Ivo
  14.11.2015 – 2 Kislev 5776 v 10:21 — Odpovědět

  Přesně jste mi kápl do noty . Uvítám zboží které bude viditelně označené protože budu mít konečně volbu komu dám vydělat . Mělo by být označené i zboží s Palestiny ,ale to je naprosto zbytečné jelikož výbušniny a rakety se v marketech neprodávají.

  3
  1
 4. Erich
  14.11.2015 – 2 Kislev 5776 v 13:03 — Odpovědět

  Na výbušninách a raketách testovaných v reálných podmínkách vydělávají izraelské firmy. Ty se opravdu v marketech neprodávají. Třeba tato věž osazená na Pandurech

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Samson_%28d%C3%A1lkov%C4%9B_ovl%C3%A1dan%C3%A1_zbra%C5%88ov%C3%A1_stanice%29#cite_note-1

  byla úspěšně testována v Gaze střelbou přes plot

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3856980,00.html

  Dalo by se říci že ta krhavá zákeřná palestinská nemakačenka, horší cikánů, před oudem spravedlnosti neuchrání ani ochranná šestimetrová betonová bariéra. Ja se k ní přiblíží na 300m ( dnes snad jen 100m ) střelit. I ta děcka – stejně jenom hledají cestu pro hamásníky jak o tom psali na neviditelném psu. Tak to má být. A já bych proto uvítal, aby na specifických obchodních komodotách bylo doplněno, zda byly či nebyly testovány na lidech. Nerad kupuji nefunkční šunty.

  1
  2

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Nové harašení zbraní z Kremlu

Další článek

Izraelští návrháři přivezou svou módu do Prahy